×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


RegioJet wprowadził dodatkowe połączenie między Krakowem i Pragą


Czeski prywatny przewoźnik kolejowo-autokarowy RegioJet wprowadził drugie dzienne połączenie między Krakowem, Katowicami i Pragą.


Firma realizuje swoje połączenie z Polski do stolicy Czech dowożąc pasażerów komfortowymi autokarami marki Irizar na dworzec kolejowy Ostrava-Svinov, gdzie następuje przesiadka na pociąg. Warto dodać, że kupując bilet (jeden na całą podróż) mamy możliwość wyboru spośród jednej z trzech klas podróży - Standard, Relax i Business. W razie spóźnienia na transfer przewoźnik zapewnia zwrot kosztów biletu.

Z początkiem czerwca na ww. trasie Czesi uruchomili drugie, tym razem poranne połączenie, które realizowane jest według następującego rozkładu:
  • Kraków MDA 7:55 - 10:30 Ostrawa (Svinov) 10:53 - 14:13 Praga (Hlavni Nadrazi)
  • Praga (Hlavni Nadrazi) 7:47 - 10:58 Ostrawa (Svinov) 11:10 - 13:40 Kraków MDA
Autobus wiozący pasażerów z/do Ostrawy zatrzyma się również na dworcu przy ul. Skargi w Katowicach (godz. odjazdu w stronę Republiki Czeskiej 9:15, natomiast w stronę Krakowa 12:25).

Z kolei dla pociągu na trasie Ostrawa - Praga zaplanowano również postoje handlowe w Hranicach na Morawach, Ołomuńcu, Zabrzegu na Morawach, Czeskiej Trzebowej i Pardubicach.


To kolejna pozytywna zmiana ułatwiająca podróże między Krakowem i Pragą. Przypomnijmy, że niedawno Leo Express - inny czeski prywatny przewoźnik - zapowiedział codzienne połączenia kolejowe w okresie od 28 czerwca do 2 września. Pasażerowie podróżujący na wspomnianej trasie mogą także zdecydować się na skorzystanie z ofert: PKP Intercity (dzienny pociąg IC "Cracovia" oraz nocny IC "Chopin"), FlixBusa (do czterech połączeń bezpośrednich dziennie) oraz Ryanaira (loty dwa razy w tygodniu).

fot. mat. prasowegość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie