Leo Express zwiększa liczbę połączeń z Polski do Pragi

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
04 października 2019 08:15
2 komentarze
Leo Express zwiększy od połowy października br. liczbę połączeń kolejowych realizowanych między Krakowem i Pragą.
Reklama

Po codziennych przejazdach podczas wakacji połączenie powróciło do kursów weekendowych. Jednak ze względu na duże zainteresowanie tym połączeniem, zdecydowano o zwiększeniu częstotliwości kursowania pociągów. Od 24 października do 14 grudnia pociągi będą jeździć cztery razy w tygodniu: do Krakowa każdego wieczoru od czwartku do niedzieli i z powrotem do Pragi od piątku do poniedziałku rano. Rezerwacja miejsc dla tych dodatkowych połączeń jest już w sprzedaży. Od 20 grudnia zaś Leo Express będzie kursował do Wrocławia.

- Nasi pasażerowie doceniają bezpośrednie, wygodne połączenie między Pragą a Krakowem. Z powodu dużego zainteresowania dodaliśmy więcej połączeń, które są już w sprzedaży od 24 października. Ze względu na zmiany operacyjne oraz restrukturyzację utrzymania zwiększamy przepustowość do 14 grudnia, kiedy to jeden z naszych pociągów zostanie przeniesiony na linię Praga-Wrocław - mówi Juraj Andrejka, dyrektor Leo Express na Polskę i Ukrainę.


W lipcu 2018 r. Leo Express była pierwszą czeską firmą i jedynym prywatnym przewoźnikiem w transporcie kolejowym, który wjechał na polskie tory. Połączenie rozszerzyło się na codzienne w tym sezonie wakacyjnym, a następnie powróciło do trybu weekendowego.

- Polskie tory wciąż poddawane są licznym naprawom, co sprawia, że podróż pociągiem jest prawie o godzinę dłuższa niż podróż autobusami Leo Express. Dlatego połączenia kursują poza sezonem tylko w weekend. Jednak nasi pasażerowie nadal mogą wybierać pomiędzy wygodniejszą, ale dłuższą podróżą pociągiem lub szybszą autobusem, do którego muszą się przesiąść. Po zakończeniu remontu torów będziemy myśleć nad innymi rozwiązaniami dla codziennego kursowania - wyjaśnia Andrejka.

Leo Express planuje dalszy rozwój w Polsce, dlatego od 20 grudnia wprowadzone zostanie bezpośrednie połączenie kolejowe między Pragą a Wrocławiem. Stanie się to dzięki obowiązkowi świadczenia usługi publicznej w regionie pardubickim. Pociągi Leo Express odjeżdżają z Pragi w każdy piątek, sobotę i niedzielę o 18:08. Wrócą w każdą sobotę i niedzielę o 10:28. Na linii będzie używana jednostka elektryczna Leo Express Flirt.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_5e3b2 2019-10-05 23:20   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
Wszystko ładnie, ale LEO już kilka razy zapowiadał różne cuda-wianki i jak na razie większości z nich nie realizował.
gość_9a9c8 2019-10-05 12:19   
gość_9a9c8 - Profil gość_9a9c8
Warto również dodać, że LEO złożył wniosek o trasę z Pragi przez Kraków do Mościsk (Ukraina) i dalej autobusem do Lwowa. Chcieliby taką trasę obsługiwać 4x dziennie. Widać, że konkurencja na polskich torach powoli się rozwija, a wprowadzenie IV pakietu kolejowego dopiero przed nami ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama