×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szybkim pociągiem z Amsterdamu do Londynu. W obie strony


Od końca kwietnia br. pasażerowie podróżujący pociągami Eurostar z Amsterdamu do Londynu nie będą musieli się przesiadać na dworcu w Brukseli. Kontrolę paszportową i wszystkie formalności przejdą jeszcze w Amsterdamie.


Szybkie koleje Eurostar rozpoczęły obsługę trasy Londyn-Amsterdam w 2018 roku. Jednak do tej pory podróż powrotna z Amsterdamu wymagała przesiadki na dworcu Bruksela-Midi, aby pasażerowie mogli przejść przez kontrolę paszportową. Od 30 kwietnia 2020 r. pociągi będą kursować bezpośrednio z Amsterdamu do Londynu St. Pancras, bez przesiadki w Brukseli-Midi. Bilety zostaną wprowadzone do sprzedaży od 11 lutego 2020 r.

Pasażerowie będą mogli podróżować do Londynu z Amsterdamu od 30 kwietnia (z przystankiem w Brukseli) oraz z Rotterdamu od 18 maja br. Początkowo kursować będą dwa pociągi dziennie, a następnie ich liczba ma wzrosnąć do 3-4 na dobę.


Podróż z londyńskiego dworca St. Pancras do Amsterdam Centraal zajmuje tylko 3 godziny i 52 minuty, a do stacji Rotterdam Centraal trwa tylko 3 godziny i 13 minut. Stacje kolejowe zlokalizowane są bezpośrednio w centrum miasta, zaś pasażerowie mogą bezpłatnie zabrać ze sobą bagaż oraz nie muszą spełniać limitów na przewóz płynów jak w przypadku podróży lotniczych. Poziom emisji dwutlenku węgla w przeliczeniu na pasażera jest w przypadku Eurostaru o 80 proc. niższy niż dla równoważnego lotu krótkodystansowego. 

Ze wszystkich londyńskich lotnisk do Amsterdamu przewoźnicy wykonują ok. 50 lotów dziennie. Rejsy realizują linie British Airways, KLM, easyJet, Flybe i Level. 

fot. mat. prasowegość_1f4e8 - Profil
gość_1f4e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie