×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Petrolot zatankuje w ModliniePetrolot dostarczy paliwo dla samolotów lądujących na nowym lotnisku w Modlinie. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin i Petrolot podpisały wczoraj (7.05) wieloletnią umowę, która zapewni zaopatrzenie Lotniska Modlin w paliwo lotnicze.

Petrolot w okresie dwóch lat wybuduje na terenie lotniska infrastrukturę paliwową, w tym magazyn paliw lotniczych. Całość inwestycji zostanie zaprojektowana, sfinansowana i wybudowana przez dostawce paliwa. Spółka pozostanie właścicielem magazynu paliw i będzie nim zarządzała przez okres 25 lat. 

Umowa nakłada na  Petrolot obowiązek rozbudowy infrastruktury paliwowej w kolejnych latach, zgodnie ze wzrostem ruchu lotniczego na lotnisku.  Petrolot zobowiązał się również do zaopatrzenia lotniska w paliwo lotnicze do czasu zakończenia budowy magazynu paliw. 

Pierwsze tankowania samolotów zaplanowano na 1 czerwca. Początkowo dostarczane będzie paliwo lotnicze JET A-1 oraz benzyna lotnicza AVGAS dla samolotów "general aviation". Od połowy lipca wraz z rozpoczęciem lotów przez przewoźników i uzyskaniem przez Port Lotniczy Modlin, certyfikatu lotniska użyteczności publicznej paliwa będą dostarczane zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców.

Paliwo dla Lotniska Modlin zagwarantował Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, który w najbliższym czasie rozpocznie budowę terminala paliwowego w Płocku dla załadunku paliwa lotniczego do cystern samochodowych. Niewielka odległość (80 km) z Płocka do Modlina, dobry dojazd oraz korzystne warunki oferty Petrolot sprawiły, że spółka ta złożyła najkorzystniejszą ofertę. Do czasu zakończenia budowy magazynu paliw w Modlinie Petrolot będzie dostarczał paliwo z innych, własnych baz paliwowych.

Strony umowy zgodnie podkreślają, że wybudowanie efektywnej infrastruktury paliwowej oraz doświadczenie w operacjach paliwowych jakie posiada Petrolot przyczyni się do zapewnienia atrakcyjnych warunków cenowych paliwa lotniczego dla przewoźników, którzy planują korzystanie z lotniska w Modlinie.


Reklama


Booking.com
gość_d75d2 - Profil
gość_d75d2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie