Petrolot zatankuje w Modlinie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 maja 2012 09:14
1 komentarz
Reklama

Petrolot dostarczy paliwo dla samolotów lądujących na nowym lotnisku w Modlinie. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin i Petrolot podpisały wczoraj (7.05) wieloletnią umowę, która zapewni zaopatrzenie Lotniska Modlin w paliwo lotnicze.

Petrolot w okresie dwóch lat wybuduje na terenie lotniska infrastrukturę paliwową, w tym magazyn paliw lotniczych. Całość inwestycji zostanie zaprojektowana, sfinansowana i wybudowana przez dostawce paliwa. Spółka pozostanie właścicielem magazynu paliw i będzie nim zarządzała przez okres 25 lat.

Umowa nakłada na Petrolot obowiązek rozbudowy infrastruktury paliwowej w kolejnych latach, zgodnie ze wzrostem ruchu lotniczego na lotnisku. Petrolot zobowiązał się również do zaopatrzenia lotniska w paliwo lotnicze do czasu zakończenia budowy magazynu paliw.

Pierwsze tankowania samolotów zaplanowano na 1 czerwca. Początkowo dostarczane będzie paliwo lotnicze JET A-1 oraz benzyna lotnicza AVGAS dla samolotów "general aviation". Od połowy lipca wraz z rozpoczęciem lotów przez przewoźników i uzyskaniem przez Port Lotniczy Modlin, certyfikatu lotniska użyteczności publicznej paliwa będą dostarczane zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców.

Paliwo dla Lotniska Modlin zagwarantował Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, który w najbliższym czasie rozpocznie budowę terminala paliwowego w Płocku dla załadunku paliwa lotniczego do cystern samochodowych. Niewielka odległość (80 km) z Płocka do Modlina, dobry dojazd oraz korzystne warunki oferty Petrolot sprawiły, że spółka ta złożyła najkorzystniejszą ofertę. Do czasu zakończenia budowy magazynu paliw w Modlinie Petrolot będzie dostarczał paliwo z innych, własnych baz paliwowych.

Strony umowy zgodnie podkreślają, że wybudowanie efektywnej infrastruktury paliwowej oraz doświadczenie w operacjach paliwowych jakie posiada Petrolot przyczyni się do zapewnienia atrakcyjnych warunków cenowych paliwa lotniczego dla przewoźników, którzy planują korzystanie z lotniska w Modlinie.
Reklama

Ostatnie komentarze

mietek 2012-05-09 15:58   
mietek - Profil mietek
A jak to wpłynie na konkurencyjność WMI pod wzgęledem ceny paliwa?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama