×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin coraz bliżej finałuZa rok o tej porze Port Lotniczy Modlin będzie gotowy do działań operacyjnych. Inwestycja o wartości ok. 400 mln zł. jest bardzo zaawansowana. Prace prowadzone są zgodnie z planem. Lotnisko zmienia się z dnia na dzień. Rośnie terminal pasażerski, a droga startowa pokrywana jest kolejnymi warstwami betonu.

Równocześnie prowadzonych jest kilka inwestycji. Oprócz tych głównych, realizowana jest budowa dróg dojazdowych i parkingów, remonty istniejących budynków na potrzeby biurowe, kończy się  budowa magazynu środków chemicznych, rozpoczyna się remont hangarów oraz rozbiórka starych, zrujnowanych obiektów. Powstaje Główny Punkt Kontroli Wjazdowej przy bramie nr 1. Dokonujemy zakupu urządzeń i maszyn niezbędnych do właściwej eksploatacji lotniska.

Przygotowujemy też kolejne inwestycje związane z uruchomieniem Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Będą to: „mały terminal” czyli kontenerowy obiekt do obsługi pasażerów Genaral Aviation, budowa nowej strażnicy dla Lotniskowej Straży Pożarnej, zakup ILS oraz radaru do kontroli  ptaków. Planujemy także budowę stacji paliw lotniskowych oraz hotelu przy lotnisku. Szukamy inwestora dla tych projektów. Zależy nam na tym, żeby powstał tu hotel należący do sieci znanej marki hotelarskiej. 

Terminal pasażerski

Powstający nowoczesny terminal pasażerski autorstwa APA Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. jest już na półmetku. Prace prowadzone są na drugiej kondygnacji obiektu. Jeszcze w tym miesiącu  montowana będzie stalowa konstrukcja dachu. Terminal będzie miał ponad 13 000 m2 powierzchni. Podzielony będzie na dwie strefy: odlotów i przylotów. Po prawej stronie znajdować się będzie część przeznaczona dla osób odlatujących. Tu zlokalizowane zostaną stanowiska odprawy biletowo-bagażowej (check inn), kontroli bezpieczeństwa, strefa komercyjna i gate’y.
Po lewej stronie terminalu umieszczona jest  hala przylotów z taśmami odbioru bagażu i  kontrolą celną.  Na antresoli, czyli na drugim poziomie obiektu znajdą się biura, punkt medyczny, przedstawicielstwa linii lotniczych i biur podróży.

Droga startowa

Prace modernizacyjne  2,5 km drogi startowej prowadzone są na kilku jej odcinkach jednocześnie. W tej chwili betonowana jest część drogi na progu 08. Gotowe są stanowiska do zamontowania oświetlenia nawigacyjnego i okablowania. Przygotowywana jest droga pożarowa przy progu 08.  Trwają też  prace na  płycie  postojowej i drogach kołowania.

Wykonawcy inwestycji:
•    BUD-INVENT Sp. z o.o. inwestora zastępczy;
•    ERBUD S.A. –część lotnicza;
•    MOSTOSTAL S.A. –terminal pasażerski;
•    ELEKTROMONT S.A. oraz P.B.T. „TEL” Sp. z o.o. - sieć teletechniczna;
•    Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A. oraz SPRINT Sp. z o.o., - magazyn chemiczny;
•    ABB-FDO Polska Sp. z o.o. oraz ALEXANDRE BARBOSA BORGES –remont budynków;
•    MOSTOSTAL S.A - budowa dróg i parkingów ;
•    DEXTROL Sp. z o.o - sieci wodociągowe i kanalizacyjne;
•    ROSA-BUD S.A.-  Główny Punkt Kontroli Wjazdowej

- Jest to bardzo gorący okres dla wszystkich pracowników lotniska. Nasze działania skoncentrowane są nie tylko na tym co obecnie dzieje się na budowie, ale na kształcie portu już działającego. Właśnie teraz musimy dopracować każdy szczegół tego skomplikowanego mechanizmu, tak żeby lotnisko działało równie sprawnie jak szwajcarski zegarek. Nie możemy sobie pozwolić na przeoczenie żadnego elementu. Na szczęście pracownicy portu to znakomici fachowcy o doświadczeniu  w branży lotniskowej. Chcemy, żeby nasz port stał się wizytówką stolicy i województwa – mówi Piotr Okienczyc, prezes zarządu.

Roboty budowlane mają zakończyć się w II kwartale 2012 r.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie