Recenzja: Cathay Pacific Lounge w Singapurze

Marek Stus - Profil Marek Stus
12 sierpnia 2023 10:05
Ponownie otwarty kilka miesięcy temu po długiej przerwie spowodowanej pandemią Cathay Pacific Lounge na lotnisku Changi w Singapurze to funkcjonalnie i nowocześnie urządzona poczekalnia biznesowa dla pasażerów podróżujących do Hongkongu.
Reklama
Salon hongkońskiego przewoźnika zlokalizowany jest w terminu 4, z którego odbywają się obecnie cztery loty dziennie do Hongkongu obsługiwane na przemian boeingami 777 i airbusami A350. Lounge mieści się na antresoli w głównej hali odlotów - aby do niego dotrzeć trzeba więc przejść dość spory kawałek po w pełni już zautomatyzowanej w Singapurze kontroli paszportowej i kontroli bezpieczeństwa. Kierując się stosownymi oznaczeniami w terminalu mniej więcej w połowie hali trafimy na schody prowadzące na poziom, na którym zlokalizowane jest wejście do poczekalni Cathay Pacific.Lounge jest czynny codziennie w godzinach dostosowanych do aktualnego rozkładu lotów - obecnie od godz. 7 rano do godz. 1:45 następnego dnia. Z jego oferty mogą skorzystać pasażerowie podróżujący w klasie biznes, a także w pozostałych klasach, o ile mają zarazem odpowiednio wysoki status w programie linii Marco Polo Club. Oprócz tego do salonu mogą wejść, bez względu na klasę podróży, wszyscy posiadacze statusów Sapphire i Emerald w dowolnym programie jednego z przewoźników zrzeszonych w sojuszu oneworld. W tym wypadku konieczne jest okazanie karty pokładowej wystawionej na lot Cathay Pacific lub inną linię z sojuszu.Poczekalnia jest przestronna - na liczącej 850 m. kw. powierzchni przygotowano miejsca dla 200 gości. Jej wystój nawiązuje do designu flagowych salonów biznesowych przewoźnika na lotnisku w Hongkongu. Koncepcję wnętrz zaprojektowało londyńskie Studioilse uznanej brytyjskiej architektki Ilse Catherine Crawford.Wewnątrz salonu znajduje się długi hall łączący z jednej strony centrum biznesowe i łazienki (niestety bez kabin prysznicowych), a z drugiej strony przestrzeń wypoczynkową. W centralnej części urządzono natomiast strefę restauracyjną ze słynnym barem Cathay Pacific serwującym tradycyjne dania kuchni chińskiej i singapurskiej.


Znajduje się tu sporo miejsc przy stolikach zarówno dwu-, jak i wieloosobowych. W trakcie mojej wizyty w wieczornym menu do wyboru były: makarony wonton i syczuański dan dan, tradycyjna laksa z curry oraz kilka rodzajów dim sum. Wszystkie dania na bieżąco przygotowywali kucharze, których pracę można swobodnie podglądać siadając na wysokich krzesłach bezpośrednio przy samym barze.Uzupełnieniem tej oferty był samoobsługowy bufet, w którym przygotowano kilka potraw na ciepło, klasyczne sałatki, deskę serów do win i inne drobne przekąski. Na deser przewidziano zielone ciasto szyfonowe z pastą z liścia pandanowca. Ogólnie więc bufet nie jest zbyt rozbudowany, ale biorąc pod uwagę dostępność baru z live cooking w mojej ocenie w pełni wystarczający do zjedzenia sycącej kolacji.


Z kolei spośrod alkoholi, poza standardowym wyborem win (przeciętnej jakości), dostępne były mocniejsze trunki (8 rodzajów: m.in. whisky, gin, martini, campari), lokalne piwo i szampan Moët. W lodówkach zlokalizowanych w strefie bufetowej znajdowały się ponadto soki, napoje gazowane i woda mineralna San Pellegrino. Do dyspozycji gości są też automatyczne ekspresy do kawy. Przy bufecie i w strefie restauracyjnej przez cały czas dyskretnie pracowała obsługa sprawdzając, czy nikomu niczego nie brakuje i na bieżąco porządkując stoliki itp.


Obszerna strefa wypoczynkowa wypełniona jest różnego rodzaju fotelami i sofami. W całej poczekalni działa darmowe WiFi, jest wybór lokalnej i międzynarodowej prasy, a przy niemal każdym miejscu zainstalowano wysuwany panel z gniazdkami i portami USB do ładowania sprzętów elektronicznych. Ujemną stroną lokalizacji salonu jest zdecydowanie brak dostępu do naturalnego światła. Zamiast na płytę lotniska mamy tylko w sumie mało interesujący widok na halę odlotów.


Mimo kilku wspomnianych wad poczekalnia biznesowa Cathay Pacific w Singapurze prezentuje się w całości okazale: została urządzona funkcjonalnie, ma nowoczesny wystrój spójny z designem innych salonów przewoźnika i wystarczającą ofertę kulinarną, której główną atrakcją jest bar z tradycyjnymi daniami azjatyckimi. Wszystko to zapewnia wysoki komfort do pracy czy relaksu przed odlotem z Singapuru do Hongkongu na pokładach samolotów Cathay Pacific.


Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy