Recenzja: Business Executive Lounge w Bydgoszczy

13 sierpnia 2022 09:50
Niewielka, ale funkcjonalnie urządzona poczekalnia biznesowa z możliwością skorzystania z oferty gastronomicznej So!Coffee to propozycja bydgoskiego lotniska dla często podróżujących pasażerów.
Reklama
Business Executive Lounge znajduje się na pierwszym piętrze hali odlotów w strefie Schengen. Niepozornie wyglądające wejście do salonu zlokalizowane jest tuż za lotniskową kawiarnią So!Coffee. Jej pracownicy zajmują się także obsługą poczekalni, w związku z tym procedura rejestracji gości jest dość nietypowa. Zamiast do tradycyjnej recepcji osoby chcące wejść do środka zgłaszają swój zamiar personelowi kawiarni, który werifikuje karty pokładowe oraz uprawnienia do skorzystania z poczekalni.


Oferta executive lounge jest przeznaczona dla lecących do Warszawy i Krakowa pasażerowów LOT-u posiadających status Star Alliance Gold oraz innych podróżnych dysponujących kartą VIP bydgoskiego lotniska lub kartą Priority Pass. Warto pamiętać, że w tym ostatnim przypadku szczegółowe warunki wizyty określa jej wystawca, a więc wejście może być darmowe lub odpłatne, a także np. dotyczyć określonej liczby gości zaproszonych przez posiadacza karty.


Bygoska poczekalnia to kameralne, nowocześnie urządzone pomieszczenie, w którym znajdują się fotele i kanapy przeznaczone dla maksymalnie kilkunastu osób. Wydzielono tu także mini bar z wysokimi krzesłami i lodówką. Do dyspozycji gości jest ponadto toaleta. Salon zapewnia dostęp do osobnej sieci WiFi. Z kolei dzięki lokalizacji na piętrze terminala z jego okien rozciąga się znakomity widok na pas startowy i płytę lotniskową.
Bufet w środku salonu zaopatrzono jedynie w wybór napojów chłodzących i piwo. Oprócz tego goście poczekalni mogą jednak skorzystać bez dodatkowych opłat z bieżącego menu kawiarni So!Coffee. Zamówienie może dotyczyć zarówno dostępnych w kilku rodzajach kanapek serwowanych na gorąco albo zimno, czy deserów i drobniejszych przekąsek, jak i pełnej gamy napojów od przygotowywanej przez obsługę kawy po różne mocniejsze alkohole.


W trakcie wizyty zamówiłem cappuccino oraz tosty z awokado. Po kilku minutach obsługa przygotowała posiłek, który dostarczono bezpośrednio do mojego stolika w salonie.


Bydgoski Business Executive Lounge to malutka, ale zaskakująco wygodna i sensownie prowadzona poczekalnia o profilu skrojonym na miarę potrzeb raczej skromnego lokalnego ruchu. Należy przede wszystkim docenić fakt, że lotnisko nie poszło w tym zakresie na łatwiznę i zaoferowało swoim gościom executive lounge prowadzony przez profesjonalistów - znaną kawiarnię sieciową, co gwarantuje możliwość skorzystania z przygotowywanych na bieżąco posiłków i napojów.


Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy