Australia otwiera granice dla zagranicznych turystów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
08 lutego 2022 11:48
Australia zapowiedziała otwarcie swoich granic dla wszystkich turystów, którzy będą posiadaczami wizy oraz certyfikatu zaszczepienia. Pierwsi po blisko dwuletniej przerwie podróżni mają przekroczyć australijską granicę jeszcze w tym miesiącu.
Reklama

W ostatnich dniach informowaliśmy o planach nowozelandzkiego rządu zakładających całkowite otwarcie granic Nowej Zelandii jeszcze przed końcem trwającego roku. Jeszcze pozytywniejsze wieści płyną z pobliskiej Australii, która do tej pory prowadziła bardzo restrykcyjną politykę wjazdową, lecz chciałaby otworzyć swój kraj dla wszystkich zagranicznych turystów już za kilkanaście dni.


- Jeśli jesteś podwójnie zaszczepiony, z przyjemnością powitamy Cię w naszym kraju. Nie przewidujemy w tym względzie jakichkolwiek wyjątków. To podstawowa zasada, która dotyczy Australijczyków i będzie jednakowo stosowana także wobec turystów - powiedział Scott Morrison, premier australijskiego rządu.

Otwarcie granic dla zaszczepionych posiadaczy australijskiej wizy ma nastąpić 21 lutego 2022 roku. Osoby, które nie przyjęły wymaganych dawek szczepionki z przyczyn zdrowotnych wciąż będą miały możliwość wjazdu do kraju za pośrednictwem skutecznej aplikacji o wyjątek medyczny. Ponowne przywitanie turystów z całego świata nie oznacza jednak, że podróż do Australii będzie pozbawiona jakichkolwiek przeszkód. Najprawdopodobniej utrzymane zostaną wymogi dotyczące m.in. konieczności wykonania testów przed przed przekroczeniem australijskiej granicy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama