Cypr znów zaostrza przepisy wjazdowe

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 stycznia 2022 09:05
Od wczoraj (4.01) obowiązują surowe zasady wjazdu do Republiki Cypryjskiej, które dotyczą zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych. Pasażerowie zobligowani są do wykonania dwóch testów na obecność COVID-19.
Reklama
Republika Cypryjska kontynuuje surową politykę wobec przyjeżdżających do kraju turystów. W związku z niezmiennie wysokim ryzykiem związanym z wariantem omikron oraz stale rosnącą liczbą zdiagnozowanych przypadków COVID-19, lokalne władze podjęły decyzję o kolejnym zaostrzeniu obostrzeń obowiązujących na granicach. Zasady weszły w życie wczoraj (4.01) i będą obowiązywały przynajmniej do 15 stycznia 2022 roku.

- Wszystkie wskaźniki epidemiczne rosną w przerażającym tempie. Znacząco wzrasta też liczba hospitalizacji. Dodatkowe obostrzenia są więc nieuniknione - zadeklarował Michalis Hajkipantelas, minister zdrowia cypryjskiego rządu.


Przybywający do kraju podróżni zobligowani są do wykonania dwóch badań PCR na obecność koronawirusa. Pierwszy test należy wykonać w ciągu 48 godz. przed wylotem, natomiast drugiemu badaniu pasażer będzie musiał się poddać zaraz po przylocie na Cypr. Koszt testu wynosi 15 euro na lotnisku w Larnace oraz 19 euro na lotnisku w Pafos. Restrykcje dotyczą zarówno osób zaszczepionych oraz niezaszczepionych. Ponadto, podróżni powinni przebadać się bezpłatnym, szybkim testem antygenowym po upływie 72 godz. po przekroczeniu granicy.

Republika Cypryjska mierzy się z rekordową falą COVID-19. Lokalne władze odnotowują nawet 5 tys. przypadków dziennie, czyli pięciokrotnie więcej niż kiedykolwiek wcześniej. W pełni zaszczepionych jest zaledwie 50 proc. cypryjskiego społeczeństwa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N