Od czwartku do Włoch tylko z testem

14 grudnia 2021 21:44
Włochy dołączają do unijnych krajów zaostrzających warunki wjazdu. Od najbliższego czwartku (16.12) wszyscy przybywający do tego kraju będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.
Reklama
Rozporządzenie zmieniające dotychczasowe zasady wjazdu do Włoch podpisał dzisiaj (14.12) minister zdrowia Roberto Speranza. Zgodnie z nim od 16 grudnia wszyscy przybywający do tego państwa z innych krajów Unii Europejskiej, w tym także osoby w pełni zaszczepione, będą zobligowani do posiadania negatywnego testu. Dodatkowo turyści niezaszczepieni będą musieli poddać się 5-dniowej kwarantannie na swój koszt.


Akcetowane będą zarówno testy PCR wykonane na 48 godzin przed przyjazdem, jak i szybsze testy antygenowe. W tym drugim przypadku będzie trzeba poddać się testowaniu na maksymalnie dobę przed planowanym wjazdem do Włoch. Zaostrzone rygory wjazdu będą obowiązywało co najmniej do 31 stycznia 2022 roku.

Decyzję rządu włoskiego skrytykowała już wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Věra Jourová, wskazując, że podważa ona zaufanie zaszczepionych obywateli UE do uzgodnionych i wprowadzonych wcześniej zasad swobodnego przemieszczania się po jej terytorium.

fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy