Polska przedłuża zakaz lotów do Afryki Południowej

14 grudnia 2021 09:15
1 komentarz
Polskie władze podjęły decyzję o przedłużeniu obowiązującego od 30 listopada br. zakazu lotów do siedmiu państw Afryki Południowej w związku z rozprzestrzeniającym się wariantem Omikron. Restrykcyjne zasady wjazdowe będą funkcjonowały przynajmniej do 27 grudnia br.
Reklama
W ostatnich dniach listopada br. rząd Mateusza Morawieckiego postanowił zareagować na pojawienie się nowej mutacji koronawirusa Omikron w Afryce Południowej i znacząco ograniczył możliwość przyjazdu do Polski z siedmiu państw położonych na południu Czarnego Lądu: Eswatini, Lesotho, Botswany, Mozambiku, Namibii, Zimbabwe i Republiki Południowej Afryki. Zakaz lotów z wyżej wymienionych państw zaczął obowiązywać 30 listopada br.


W związku z wciąż wysokim ryzykiem transmisji wirusa, polskie władze przedłużyły funkcjonujący od dokładnie dwóch tygodni zakaz lotów do siedmiu krajów Afryki Południowej o kolejnych kilkanaście dni. Restrykcyjne zasady wjazdowe będą obowiązywały przynajmniej do 27 grudnia br.

Ostatnie komentarze

travelirek 2021-12-14 16:30   
travelirek - Profil travelirek
Gratulacje dla rządu za walkę z pandemią! Nie ma to jak zakazywać lotów do Państw do których nie ma możliwości polecenia bezpośrednio z Polski!
Widzowie TVP (zwłaszcza Ci co nie latają) pomyślą, że rząd sprawnie działa... Nie ma to jak pozory.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy