Niemcy zaostrzają przepisy wjazdowe dla Polaków

6 grudnia 2021 08:55
Podróż do Niemiec będzie trudniejsza. Od wczoraj (5.12) Niemcy wprowadziły Polskę na listę państw uznawanych za obszar wysokiego ryzyka związanego z COVID-19. Wynikające z tego zmiany w podróżowaniu dotkną przede wszystkim osoby niezaszczepione.
Reklama
Kolejny kraj zaostrza przepisy wjazdowe wobec Polaków. Duża liczba nowych zakażeń koronawirusem oraz stosunkowo niski poziom zaszczepienia sprawiają, że coraz więcej państw wprowadza dodatkowe obostrzenia w podróżowaniu dla osób przybywających z Polski. Od wczoraj (5.12) bardziej restrykcyjne przepisy obowiązują Polaków podczas przekraczania granicy z Niemcami.


Wedle nowych reguł, osoby przyjeżdżające do Niemiec zobligowane są do wykonania szybkiego testu antygenowego najwcześniej na 48 godz. przed wjazdem. Ponadto, należy udać się na 10-dniową kwarantannę na własny koszt, która może zostać skrócona o połowę w przypadku uzyskania negatywnego wyniku badania na obecność COVID-19 po pięciu dniach od przekroczenia granicy. Nowe regulacje nie dotyczą jednak osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców, którzy wciąż mogą podróżować bez większych problemów.

Niezmiennie, przed podróżą do Niemiec obowiązuje nakaz zarejestrowania wjazdu na dedykowanej do tego stronie internetowej. Z przepisu zwolnione są m.in. osoby przejeżdżające przez kraj w tranzycie bądź przekraczające granicę w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin. Szczegółowe i obecnie obowiązujące restrykcje w podróżowaniu do Niemiec dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy