MSZ apeluje o unikanie podróży

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
01 grudnia 2021 09:45
Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży w związku z trudną sytuacją epidemiczną.
Reklama

Sytuacja pandemiczna COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna. Ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu Omikron. W ostatnich dniach wiele państw wstrzymało loty z wybranych obszarów, zupełnie zamknęło ruch lotniczy lub wprowadziło dodatkowe restrykcje w codziennym funkcjonowaniu.

Z tego powodu MSZ apeluje o unikanie podróży w dalszym ciągu pozostaje aktualny. Ministerstwo przypomina, że nowe informacje oraz obostrzenia często pojawiają się z dnia na dzień i mogą zmienić się w trakcie pobytu za granicą. Jeśli rozważasz decyzję o wyjeździe, pamiętaj, że mogą wystąpić problemy z powrotem do kraju, np. odwołane loty, dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu i trasy powrotu, konieczność poddania się testom lub kwarantannie.

Gdzie uzyskać aktualne i sprawdzone informacje?
  • Informacje na temat sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach świata znajdziesz w sekcji Informacje dla Podróżujących na stronie internetowej MSZ.
  • Te same informacje są dostępne również w aplikacji mobilnej Polak za granicą.
  • Najważniejsze komunikaty dotyczące zmian w obostrzeniach publikujemy na bieżąco na profilu @PolakZaGranica na Twitterze.
  • Szczegółowe informacje dot. państwa, do którego się wybierasz, warto sprawdzić również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych właściwej placówki RP.
  • Informacje dot. kwarantanny i testów dla wjeżdżających do Polski dostępne są na stronie Straży Granicznej i KPRM.

Tagi
covid-19 msz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama