Islandia: Testy na COVID także dla zaszczepionych

21 lipca 2021 09:26
Islandzki rząd znacznie zaostrza zasady wjazdu na teren nordyckiego kraju, związane z pandemią koronawirusa.
Reklama
Islandia zmienia zasady wjazdu do kraju i zaostrza restrykcje dla zaszczepionych turystów – ogłoszono we wtorek (20.07) Od połowy lipca 2021 r. nawet osoby w pełni zaszczepione, przy okazji podróży na Wyspę, będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Do tej pory wszyscy zaszczepieni i posiadający odpowiedni potwierdzający to certyfikat, a także osoby, które przeszły koronawirusa w ostatnich 6 miesiącach, były zwolnione z konieczności wykonywania testów przed przyjazdem na Islandię oraz odbywania tam kwarantanny.

Rząd Islandii zdecydował jednak o zaostrzeniu zasad wjazdu do kraju. Wszyscy w pełni zaszczepieni oraz ozdrowieńcy przyjeżdżający na Islandię, jeszcze przed wylotem będą musieli okazać negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 – dozwolony będzie zarówno testu przeprowadzony metodą PCR, jak i szybki i tańszy test antygenowy. Test taki musi zostać wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym przekroczeniem granicy.


W przypadku osób niezaszczepionych niezmiennie konieczne będzie wykonanie testu przed przybyciem na Islandię, nie starszego niż 72 godziny, a następnie zrobienie kolejnego testu na lotnisku. Niezaszczepieni zobowiązani są także do odbycia 5-dniowej kwarantanny, a po jej zakończeniu wykonania kolejnego testu na obecność COVID-19.

Na szczęście władze Islandii postanowiły nie zaskakiwać turystów i nie wprowadzać zmian w prawie antycovidowym z dnia na dzień – nowe zasady wejdą w życie w najbliższy wtorek (27.07). Ze wszelkich obostrzeń zwolnione pozostają dzieci urodzone w 2005 r. lub później.

Jak podkreśla rząd w Reykjaviku, w ostatnim czasie na Islandii znacznie wzrosła liczba przypadków zakażeń koronawirusem, a większość zakażeń to wariant Delta, stąd konieczne jest zwiększenie poziomu obostrzeń dla podróżujących na Wyspę.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy