Do Holandii wreszcie bez testu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 czerwca 2021 08:24
Niderlandzkie władze po kilku miesiącach przywróciły Polskę na listę państw o niskim ryzyku transmisji wirusa. Tym samym podczas podróży do Holandii Polacy nie muszą już okazywać negatywnego wyniku testu na COVID-19.
Reklama

Na tę wiadomość z pewnością czekały tysiące Polaków, którzy pracują bądź studiują w Królestwie Niderlandów. Wczoraj (10.06) Polska trafiła na bezpieczną listę państw z niewielkim ryzykiem związanym z COVID-19. Taki sam los podzieliło 10 innych krajów: Japonia, San Marino, Watykan, Austria, Czechy, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Norwegia i Słowacja. Lista wciąż jest krótka i składa się z zaledwie 30 terytoriów i państw poza Holandią.


Wraz z umieszczeniem Polski na bezpiecznej liście, pasażerowie podróżujący z naszego kraju do Niderlandów nie muszą już legitymować się negatywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 ani poddawać się kwarantannie po przybyciu do kraju. To z pewnością ułatwi wielu Polakom przemieszczanie się między Polską a Holandią, która jest jednym z ważniejszych europejskich ośrodków emigracyjnych Polonii. Wraz ze zmianą zasad podczas przekraczania granicy, wracają również nadzieje na przywrócenie regularnych, tanich połączeń do Eindhoven, które przed pandemią realizowane były praktycznie każdego dnia, ale w związku z niestabilną sytuacją i holenderskimi obostrzeniami przewoźnicy notorycznie odwoływali zaplanowane rejsy, opóźniając swój powrót na trasę do centralnych Niderlandów.

Holendrzy luzują obostrzenia nie tylko w kontekście zagranicznych podróży. Od 5 czerwca br. kraj przystąpił do 3 etapu wychodzenia z pandemicznych obostrzeń. Tym samym lokalne restauracje zostały udostępnione dla klientów od 6 rano do 22 wieczorem. Otwarto także kina, teatry i muzea.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama