Hiszpania łagodzi obowiązujące restrykcje

7 czerwca 2021 10:44
Półwysep Iberyjski od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Nic więc dziwnego, że Polacy z niecierpliwością czekali na złagodzenie przepisów wjazdowych, które oficjalnie nastąpiło w sobotę (5.06).
Reklama
Do tej pory pasażerowie wybierający się z Polski do Hiszpanii podczas kontroli granicznej musieli okazać negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19 wykonanego na 72 godz. przed podróżą oraz wypełnić specjalny formularz wjazdowy. Pomimo uczestnictwa w testowaniu unijnych certyfikatów szczepień, Hiszpanie nie zdecydowali się przyłączyć do programu wraz z 7 innymi państwami Unii Europejskiej (w tym Polski) 1 czerwca br. Strony rządowe przypominały turystom, że pełne zaszczepienie wciąż nie zwalnia z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu przy przekraczaniu granicy.


Przełom w tej kwestii nastąpił w minioną sobotę wraz z opublikowaniem najnowszych rządowych instrukcji. Obecnie granicę hiszpańską mogą przekraczać podróżni legitymujący się negatywnym wynikiem badania (szybki test antygenowy wykonany na 48 godz. przed wycieczką jest wystarczający), potwierdzeniem odbycia pełnego cyklu szczepień przeciw COVID-19 (14 dni po otrzymaniu ostatniej dawki) bądź dowodem przebycia choroby. Jako, że Polska wciąż uznawana jest za obszar ryzyka niezbędne jest posiadanie przy sobie formularza wjazdowego. Szczegółowe informacje i obowiązujące obostrzenia dostępne są na stronie hiszpańskiego rządu, także w języku angielskim.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy