Austria zakazuje lotów do Wielkiej Brytanii

25 maja 2021 12:57
Przez obawy przed indyjską odmianą koronawirusa, austriacki rząd zdecydował się wprowadzić zakaz wykonywana bezpośrednich rejsów pomiędzy swoim krajem a Wielką Brytanią. Ponadto, do kraju będą mogli wjechać tylko obywatele austriaccy.
Reklama
Austria ponownie zakazuje bezpośrednich lotów do Wielkiej Brytanii, w obawie przed rozprzestrzenieniem się indyjskiej mutacji koronawirusa – ogłoszono we wtorek (25.05). Zakaz wejdzie w życie 1 czerwca 2021 r. i obejmie rejsy obsługiwane przede wszystkim przez Austrian Airlines, British Airways, Ryanair i easyJet.

Zgodnie z wytycznymi austriackiego Ministerstwa Zdrowia, do kraju z terenu Wielkiej Brytanii będą mogli wjechać tylko obywatele Austrii. Wszyscy przybywający muszą posiadać zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu lub przejściu koronawirusa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Możliwe jest także przedstawienie negatywnego wyniku testu.


Wcześniej rząd w Wiedniu wydał taką decyzję w grudniu 2020 r. wraz z napływem informacji o odmianie brytyjskiej COVID-19. Poprzedni zakaz rejsów do Zjednoczonego Królestwa obowiązywał do 21 marca tego roku.

Austria znajduje się obecnie na „pomarańczowej” liście Wielkiej Brytanii, zgodnie z trzykolorowym systemem wprowadzonym przez ten kraj kilkanaście dni temu. Oznacza to, że ​​osoby przybywające z Austrii na Wyspy powinny wykonać pierwszy test na koronawirusa jeszcze przed podróżą, a po przylocie do kraju udać się na 10-dniową kwarantannę, w trakcie której wykonać należy dwa kolejne testy na COVID-19, w drugim i ósmym dniu kwarantanny – kwarantannę można skrócić do 5 dni po wykonaniu dodatkowego, trzeciego testu.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy