Włochy otwierają się na turystów

7 maja 2021 09:30
Wszechobecne ograniczenia w podróżowaniu są szczególnie uciążliwe dla państw, które opierają swoją gospodarkę na sektorze turystycznym. Nic więc dziwnego, że wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego m.in. Włosi planują huczne otwarcie granic i powitanie zagranicznych turystów.
Reklama
W ostatnio udzielonym wywiadzie premier włoskiego rządu Mario Draghi ujawnił, że jeszcze w maju br. nastąpi zdecydowane poluzowanie obecnie obowiązujących restrykcji, które obejmie m.in. otwarcie granic. Według przedstawicieli władzy, Włochy, choć wciąż w ścisłym reżimie sanitarnym, są gotowe ponownie przywitać turystów z Unii Europejskiej. W stopniowym odmrażaniu branży turystycznej ma pomóc wprowadzenie tzw. zielonego paszportu, który ma zacząć funkcjonować we Włoszech od połowy maja.


- Nie chcemy czekać na europejski certyfikat do połowy czerwca, więc już w najbliższych tygodniach chcielibyśmy wprowadzić jego włoski odpowiednik. Niedługo przedstawimy zielony paszport, który umożliwi ludziom bezpieczne podróżowanie między regionami. Najwyższy czas, abyście zarezerwowali swoje wczasy we Włoszech. Nasze góry, plaże i miasta się otwierają. Jesteśmy przygotowani, nie możemy się Was doczekać - zapewnił Mario Draghi, premier Włoch.

Choć szczegóły inicjatywy włoskiego rządu nie są jeszcze do końca znane, zielony paszport najprawdopodobniej będzie posiadał zbliżoną charakterystykę do certyfikatu, który zamierza wprowadzić Unia Europejska. Oznacza to więc, że obowiązek kwarantanny po przybyciu do Włoch nie będzie najpewniej obejmował podróżnych w pełni zaszczepionych dopuszczonymi przez Europejską Agencję Leków preparatami, ozdrowieńców bądź posiadaczy negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy