Kolejny rok w stronę zielonych paszportów. Uratują tegoroczne wakacje?

15 kwietnia 2021 11:47
1 komentarz
Państwa UE zgodziły się na wprowadzenie unijnych certyfikatów szczepień, które mają one zawierać informacje o szczepieniu, teście na COVID-19 lub odporności nabytej. Komisja Europejska chce wprowadzenia certyfikatu do 25 czerwca br.
Reklama
- To ważny krok naprzód. Przybliża nas do celu, jakim jest wprowadzenie certyfikatu do czerwca, aby umożliwić Europejczykom bezpieczne podróżowanie tego lata. Certyfikat będzie akceptowany w całej UE i dostępny dla każdego - napisała wczoraj w mediach społecznościowych Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Teraz kolej na rozmowy z Parlamentem Europejskim, bo zanim będziemy mogli podróżować z nowym certyfikatem, konieczna będzie formalna jego zgoda na propozycję KE. Finalne rozmowy między unijną trójką – Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim oraz Radą Europejską mają rozpocząć się w maju br.


KE ma uruchomić specjalny portal internetowy, który zapewni weryfikację wszystkich certyfikatów w całej Unii. Krajowe władze będą mogły weryfikować tam zaświadczenia z całej UE.

Certyfikat ma być ważny we wszystkich państwach członkowskich UE i będzie otwarty dla Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii.

Będzie to rozwiązanie tymczasowe, używane do momentu kiedy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosi koniec międzynarodowego stanu zagrożenia zdrowia w związku z COVID-19.

Ostatnie komentarze

toniemaznaczenia 2021-04-16 12:01   
toniemaznaczenia - Profil toniemaznaczenia
Ozdrowieńcy po zakażeniu wirusem i przechorowaniu Covid19 zarażają. Zaszczepieni przeciw chorobie Covid19 zarażają. Gdzie tu jakaś logika tych paszportów koloru zielonego dla osób zaszczepionych przeciwko Covid19? Ludzkość chyba nigdy nie wymyśli szczepionki na sam wirus Sars_Cov_2(czy jakoś tak). Więc zielony paszport nie zmieni nic na dobre oraz on sam (ten paszport "na poduszkach") wirusa samego w sobie i jego transmisji w tym dla osób zaszczepionych nie wyeliminuje.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy