Przewożnicy testują IATA Travel Pass

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
26 marca 2021 10:00
Kolejne linie lotnicze dołączają do testowania aplikacji mobilnej, która ma ułatwić pasażerom bezpieczne planowanie podróży zgodnie z wszelkimi wymogami rządowymi związanymi z testami i szczepieniami na COVID-19.
Reklama

Przewoźnicy przechodzą obecnie trudne chwile w związku z pandemią COVID-19 i związanego z nią niskiego zapotrzebowania na podróże lotnicze. Aby przynajmniej częściowo zachęcić pasażerów do powrotu na pokłady samolotów, linie lotnicze testują obecnie Travel Pass, rozwiązanie zaproponowane przez International Air Transport Association (IATA).

Pasażer korzystający z IATA Travel Pass może sprawdzić w aplikacji mobilnej aktualne informacje o wymaganiach sanitarnych w docelowym miejscu podróży oraz wymagania przewoźnika co do okazania negatywnego testu lub dowodu szczepienia. Travel Pass jednocześnie umożliwi wyszukanie najbliższego certyfikowanego ośrodka badań pod kątem COVID-19, który prześle do systemu wynik testu pasażera.


Aplikacja mobilna będzie zarządzać całą historią testów oraz szczepień. Dane osobowe mają być przechowywane w postaci zaszyfrowanej, bezpośrednio w aplikacji mobilnej, a nie na centralnym serwerze. Cała platforma skonstruowana jest tak, aby usprawnić proces kontroli oraz łatwo i szybko zweryfikować, czy pasażer spełnia wszystkie sanitarne warunki odbycia podróży.

IATA Travel Pass jest obecnie testowana przez Air New Zealand, Copa Airlines, Emirates, Etihad, przewoźników wchodzący w skład IAG, Malaysia Airlines, Qatar Airways, RwandAir, Singapore Airlines, Qantas, airBaltic, Gulf Air, ANA, Air Serbia, Thai Airways oraz Korean Air.

Fot.: materiały prasowe, Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama