Pierwsza afrykańska linia z całą zaszczepioną załogą

24 marca 2021 10:00
Linie lotnicze RwandAir poinformowały, że wszyscy ich pracownicy zostali zaszczepieni. Jest to pierwszy afrykański przewoźnik, który zdołał to osiągnąć.
Reklama
Przewoźnik w informacji prasowej przekazał, że zaszczepieni zostali wszyscy pracownicy linii pracujący zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Ponadto szczepieniom poddano wszystkie osoby pracujące na lotnisku w Kigali, stolicy Rwandy. Dzięki temu osiągnięciu linie RwandAir nazwały się „najbezpieczniejszymi liniami lotniczymi na kontynencie”.Program szczepień rozpoczął się w Rwandzie 3 marca br., kiedy to do kraju dostarczono 240 tys. dawek szczepionki firm Pfizer, AstraZeneca oraz COVAX. W ustalonej przez rząd kolejności priorytetowo potraktowane zostały osoby w wieku powyżej 65 lat, osoby z chorobami przewlekłymi oraz pracownicy narodowej linii lotniczej.

RwandAir to przewoźnik, który zmagał się z problemami finansowymi jeszcze przed pandemią. Już od ponad roku toczą się dyskusje i negocjacje dotyczące przejęcia 49 proc. udziałów przewoźnika przez Qatar Airways. Dzięki temu prestiż linii miałby wzrosnąć, a ponadto inwestycja katarskiego przewoźnika w RwandAir mogłaby doprowadzić do szybszego rozwoju i polepszenia sytuacji finansowej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy