Rząd Kanady ratuje Sunwing Airlines pożyczką w wysokości 375 mln dolarów

4 lutego 2021 08:12
Kanadyjskie linie lotnicze Sunwing Airlines otrzymały pożyczkę rządową w wysokości 375 milionów dolarów kanadyjskich, jako wsparcie związane zarówno z kryzysem podróży napędzanym przez COVID-19, jak i surowymi ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się wewnątrz kraju.
Reklama

Sunwing Airlines jako pierwsza linia lotnicza w Kanadzie otrzymała bezpośrednią pomoc finansową od rządu kanadyjskiego. Pieniądze trafiają do linii głównie w celu ochrony 3 tys. miejsc pracy. W ramach umowy przewoźnik musi utrzymać operacje krajowe, podjąć rozsądne działania ekonomiczne w celu zminimalizowania utraty miejsc pracy oraz przedstawić plan powrotu do stabilności finansowej.

Sunwing Airlines wraz Sunwing Vacations wchodząca w skład Sunwing Travel Group zajmują się głównie transportem Kanadyjczyków do kurortów wakacyjnych na Florydzie, Karaibach, Meksyku, Kubie i Ameryce Środkowej. Poza lotami na krajowych kierunkach linia lotnicza uzyskliwała największe zyski na ww. trasach.

Niestety wybuch pandemii COVID-19 zablokował rozwój. Od połowy marca ub. roku linia lotnicza tymczasowo zawiesiła loty na południe. Sunwing przewiózł 60 tys. podróżnych w ramach lotów repatriacyjnych. Wielu z pasażerów skorzystało z tej formy pomocy bezpłatnie. Od tego czasu Sunwing Airlines ma trudności z powrotem do latania. Kanada od miesięcy ogranicza liczbę osób, które mogą wjechać na jej terytorium i nakłada surowe warunki kwarantanny. Obecnie rząd Kanady zaleca obywatelom i mieszkańcom unikanie wszelkich zbędnych podróży poza Kanadę.Obecnie operacje międzynarodowe w Kanadzie mogą odbywać się tylko na czterech lotniskach: w Vancouver, Toronto, Calgary i Montrealu. Przylatując z innych krajów, wszyscy podróżni muszą poddać się testowi PCR, a następnie kwarantannie w hotelu (na własny koszt), aż do uzyskania negatywnego wyniku.

Rozmowy na temat pomocy dla sektora lotniczego toczyły się od miesięcy, ale niedawne zaostrzenie przepisów granicznych i ograniczeń w podróżowaniu pomogły doprowadzić do ich rozstrzygnięcia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy