Możliwe zaostrzenie zasad wjazdowych do Wielkiej Brytanii. Kwarantanna w specjalnym hotelu?

24 stycznia 2021 16:04
2 komentarze
Gabinet Borisa Johnsona dyskutuje nad możliwością wprowadzenia surowszych przepisów wjazdowych do kraju. Zgodnie z informacjami osoby przekraczające granice kierowane byłyby na kwarantannę do hotelu.
Reklama
Obecnie wjazd na teren Wielkiej Brytanii obwarowany jest i tak surowymi obostrzeniami. Warunkiem przekroczenia granicy jest okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Następnie każdy kierowany jest na 10 dni kwarantanny. Izolację można skrócić o połowę wykonując w trakcie jej trwania kolejny test - oczywiście z wynikiem negatywnym.


Na Downing Street uważa się jednak, że obowiązujące przepisy niewystarczająco chronią kraj przed rozprzestrzenianiem koronawirusa. W związku z tym padł pomysł, aby kwarantanna po przekroczeniu granicy odbywała się w wyznaczonym przez władze hotelu. Dałoby to większą kontrolę nad przestrzeganiem izolacji przez osoby na nią skierowane. Ponadto kosztami za hotel obciążona byłaby osoba poddana kwarantannie. Na ten moment nie wiadomo jakiego rzędu stawek można się spodziewać.

Nie jest jasne, czy zasady te obejmowałyby również Brytyjczyków przekraczających granicę, czy tylko cudzoziemców. Premier Boris Johnson skłania się jednak do wprowadzenia opisywanych obostrzeń wobec podróżujących z krajów, które radzą sobie z wirusem najgorzej - wśród nich wymienia się Brazylię, RPA oraz kraje z nimi sąsiadujące.

Wśród części polityków oraz medyków pojawia się również opinia, że nawet tak surowe środki są niewystarczające i powinno się zakazać podróży do Wielkiej Brytanii.

Ostatnie komentarze

FTL 2021-01-25 19:34   
FTL - Profil FTL
Polityczny absurd nie zna granic!
adam7691 2021-01-25 13:35   
adam7691 - Profil adam7691
"wśród polityków" - nowi wirusolodzy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy