×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miles&More przedłuża statusy lojalnym pasażerom


Członkowie Miles&More mogą liczyć na automatyczne przedłużenie ich statusów lojalnościowych w programie. Dotyczy to jednak tylko tych osób, którym status wygasa w przyszłym roku.


Miles&More podjął decyzję o modyfikacji standardowych zasad przedłużania statusów lojalnościowych w związku z zakłóceniami podróży w tym roku. Wielu członków programu nie byłoby w stanie przez to zgromadzić wystarczającej liczby mil lub segmentów do utrzymania swojej dotychczasowej karty. 

Automatyczne przedłużenie statusów Frequent Traveller, Senator i HON Circle będzie dotyczyło jednak wyłącznie tych członków programu, którym wygasają one pod koniec lutego 2021 roku. W Miles&More obowiązuje dwuletni okres ważności przyznanych statusów, przy czym aby je odnowić należy zdobyć odpowiednio 35 tys. mil statusowych lub 30 segmentów dla statusu Freguent Traveller i 100 tys. mil statusowych dla statusu Senator w pierwszym lub drugim roku kalendarzowym następującym po dacie uzyskania danej karty. Z kolei posiadacze najwyższego w programie statusu HON Circle są zobowiązani do uzyskania 600 tys. mil w okresie dwóch kolejnych lat. Przedłużone statusy w ramach tej oferty będą ważne do 28 lutego 2022 roku, ale zarazem nie obniżono wymogów kwalifikacyjnych. Odnowienie statusu na kolejny okres wymaga więc nadal zgromadzenia standardowej liczby mil lub segmentów w bieżącym i kolejnym roku. 


Odpowiednio dłużej będzie można ponadto skorzystać z eVoucherów, które uprawniają do podwyższenia klasy podróży. Wydane dotąd certyfikaty zachowają swoją ważność do 31 grudnia 2021 roku. 

Niezależnie od modyfikacji reguł rządzących procesem odnawiania statusów lojalnościowych odłożono w czasie także planowane zmiany w programie. Nowe zasady miały pierwotnie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku i dotyczyć m.in. kwestii zdobywania i przedłużania statusów. Dotychczasowy system milowy miał zostać zastąpiony modelem punktowym, w którym za każdy lot, w zależności od trasy i klasy podróży, przysługuje stała liczba punktów statusowych. Aktualnie wprowadzenie tych modyfikacji opóźniono do 2022 roku. gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie