Kenya Airways oferują status match w nowym programie lojalnościowym

13 sierpnia 2023 10:00
Kenijski przewoźnik, który niedawno zainaugurował swój własny program milowy Asante Rewards, oferuje posiadaczom wybranych kart statusowych w innych liniach prosty do zrealizowania status match.
Reklama
Chodzi o tzw. wyrównanie statusów dla często podróżujących klientów konkurencji, o którym szerszej piszemy w naszym poradniku. Dzięki status match pasażerowie zyskują okazję do poznania nowego programu Kenya Airways i z gwarantowanym od startu przez pewien czas wysokim statusem mają możliwość przeniesienia do niego swej aktywności w ramach sojuszu SkyTeam. Do tej pory kenijskie linie nie dysponowały własnym programem. Od początku swojej obecności w sojuszu współpracowały bowiem z Flying Blue prowadzonym przez grupę Air France-KLM.


W jaki sposób skorzystać z oferty Kenya Airways?

Najpierw należy przystąpić do programu Asante Rewards. Na stronie przewoźnika dostępne są dwie opcje rejestracji: uproszczona, w ramach której należy podać swój dane, datę urodzenia i e-mail oraz pełna wymagająca wpisania dodatkowo różnych innych informacji. Po prawidłowym przeprowadzeniu rejestracji otrzymujemy nasz numer w nowym programie Kenya Airways, a na nasze konto zostanie naliczonych 1500 powitalnych punktów statusowych.

Następnie trzeba wysłać e-maila na adres asante@kenya-airways.com z załączonym zdjęciem lub screenem statusowej karty lojalnościowej z innego programu i dokumentu tożsamości (np. paszportu) oraz podanym numerem konta w Asante Rewards. Kenya Airways nie przedstawiła żadnej oficjalnej listy akceptowanych w ramach oferty programów, więc decyzja jest podejmowana indywidualnie w przypadku każdego wnioskującego o status match na bazie przesłanych przewoźnikowi informacji.

Odpowiedź na wniosek powinna nadejść w ciągu 7 dni, choć w praktyce następuje to znacznie szybciej. W przypadku akceptacji otrzymujemy równoważny status w Asante Rewards ważny do końca sierpnia 2024 roku.

Poziomy statusowe w Asante Rewards

Nowy program kenijskich linii przewiduje cztery poziomy członkostwa:
  • Asante Ruby - poziom podstawowy, otwarty dla wszystkich
  • Asante Silver (odpowiadający statusowi SkyTeam Elite)
  • Asante Gold (odpowiadający statusowi SkyTeam Elite Plus)
  • Asante Platinum (odpowiadający statusowi SkyTeam Elite)
Wraz z uzyskaniem poszczególnych statusów członkowie programu Kenya Airways otrzymują też stosowne przywileje - zarówno te, które obowiązują w przypadku podróży dowolną linią należącą do sojuszu SkyTeam (np. priorytetowa odprawa i boarding, większy limit bagażu, wstęp do poczekalni biznesowej), jak i przysługujące wyłącznie w trakcie lotów Kenya Airways (np. darmowy wybór miejsca). Szczegółowa lista korzyści i przywilejów związanych z kolejnymi poziomami w programie znajduje się na stronie linii.

W celu utrzymania statusu na kolejny rok należy zgromadzić na koncie:
  • Asante Silver: 15 tys. punktów statusowych lub 12 lotów Kenya Airways i/lub liniami partnerskimi
  • Asante Gold: 30 tys. punktów statusowych lub 25 lotów Kenya Airways i/lub liniami partnerskimi
  • Asante Platinum: 60 tys. punktów statusowych lub 50 lotów Kenya Airways i/lub liniami partnerskimi
Warto też pamiętać, że na razie nie są znane wszystkie szczegóły związane z funkcjonowaniem Asante Rewards, a zwłaszcza nie wiadomo jak będą kształtowały się, na tle innych programów, możliwości gromadzenia i wykorzystywania w nim mil (punktów). Ta druga opcja ma być dostępna dopiero od 1 października br. Ponieważ program funkcjonuje zaledwie od kilku tygodni należy ponadto spodziewać się tymczasowych trudności w respektowaniu przywilejów wynikających z nabycia statusu SkyTeam Elite lub Elite Plus przez inne linie z sojuszu. Minie trochę czasu, zanim wszyscy przewoźnicy zaktualizują swoje systemy, nauczą się rozpoznawać nowy program Kenya Airways itd.


Jaki status można otrzymać w ramach oferty status match?

Kenya Airways nie wyłączyły żadnego z poziomów statusowych ze swojej oferty wyrównania statusów, więc można otrzymać nawet najwyższy z nich - Asante Platinum. Zasadniczo przyznany w ramach status match poziom powinien odpowiadać temu, który mamy obecnie w konkurencyjnym programie. Przykładowo zatem posiadając status Flying Blue Gold czy Miles&More Senator powinniśmy otrzymać status Asante Gold, a z kartą British Airways Gold czy Miles&More HON Circle - Asante Platinum. Ostateczna decyzja w tej kwestii należy jednak do kenijskiego przewoźnika.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy