Flying Blue: Przeloty liniami partnerskimi bez punktów statusowych

14 września 2023 14:08
Niekorzystne zmiany od przyszłego roku zapowiedział należący do grupy Air France-KLM program lojalnościowy Flying Blue. Wkrótce zniknie możliwość zbierania punktów statusowych za przeloty wieloma liniami partnerskimi.
Reklama
Punkty statusowe, czyli tzw. XP, to punkty gromadzone przez członków Flying Blue celem zdobycia lub utrzymania wysokich statusów w programie. Zapewniają one możliwość korzystania z różnych przywilejów, takich jak wstęp do poczekalni biznesowych, zwiększone limity bagażu czy priorytetowa obsługa na lotnisku w ramach Sky Priority. W zależności od klasy i trasy przelotu przysługuje stała liczba punktów XP za każdy segment podróży.

Dotychczas punkty XP można było otrzymać nie tylko za loty liniami należącymi do sojuszu Sky Team, ale w także innymi przewoźnikami partnerskimi Flying Blue. Od 1 stycznia 2024 roku ta ostatnia opcja zostanie znacznie ograniczona. Program wycofuje bowiem możliwość zgromadzenia punktów XP i bonusów milowych za loty: Air Corsica, Air Mauritius, Chalair Aviation, China Southern Airlines, COPA Airlines, GOL, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Qantas Airways, Twin Jet i WestJet.

Nie ulegają natomiast zasady gromadzenia punktów XP za podróże na pokładach Air France, KLM, Transavii i pozostałych przewoźników ze Sky Team, a także niewymienionych wyżej linii partnerskich.

Niedawno z bliskiej współpracy z Flying Blue zrezygnowały Kenya Airways tworząc swój własny program lojalnościowy - Asante Rewards. Nie wpłynęło to jednak na możliwość gromadzenia mil i punktów XP za przeloty kenijskimi liniami, jako że pozostają one członkiem sojuszu Sky Team.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy