Spore zmiany w programie Finnair Plus

17 sierpnia 2023 09:20
Od przyszłego roku lojalistów fińskiego przewoźnika należących do programu Finnair Plus czekają spore zmiany. Punkty zamienią się na aviosy, będą też zupełnie nowe zasady ich gromadzenia i wykorzystywania.
Reklama
Finnair dołącza tym samym do grona linii, które rezygnują z własnej "waluty lojalnościowej" na rzecz popularnych wśród pasażerów regularnie latających przewoźnikami zrzeszonymi w sojuszu oneworld aviosów. Oryginalnie można było je zbierać w programie British Airways, ale z czasem zostały adoptowane przez Iberię, Aer Lingus, Vuelinga i Qatar Airways. Mimo wspólnej "waluty" każdy z przewoźników zachował jednak odrębny program lojalnościowy i tak też będzie w przypadku Finnaira. Zaletą jego współpracy w tym zakresie z pozostałymi liniami będzie natomiast możliwość przelewania aviosów z Finnair Plus do kilku innych programów lojalnościowych. Przystąpienie fińskiego przewoźnika do systemu "aviosowego" zwiększy liczbę klientów posługujących się tą "walutą" o ok. 10 proc.

Punkty Finnair Plus zostaną automatycznie zamienione na aviosy

Nie podano jeszcze dokładnej daty, ale wiadomo, że nastąpi to z początkiem przyszłego roku. Wszystkie zgromadzone na kontach Finnair Plus punkty zostaną z automatu przeliczone na aviosy w stosunku 3:2. Ten sam los czeka tabele rezerwacyjne wskazujące liczbę punktów niezbędnych do wystawienia biletu za punty na danej trasie. W tym wypadku przelicznik będzie taki sam, chociaż możliwe są także zmiany w obowiązujących stawkach za poszczególne rejsy.

Aviosy będą naliczane według kosztów biletu, a nie dystansu

Nie zaskakuje także kolejna zmiana, czyli przejście programu na system naliczania aviosów już nie według klasy rezerwacyjnej na bilecie i pokonanego dystansu, ale w zależności od kwoty wydanej na rezerwację. Promuje to klientów płacących najwięcej za podróże, a nie tylko dostatecznie często korzystających z usług przewoźnika. Szczegółowe przeliczniki taryf na aviosy nie zostały jak na razie podane. W tym samym kierunku zmodyfikowane zostały niedawno m.in. programy Iberii i British Airways.


Miejsca za aviosy dostępne na każdym rejsie Finnaira

Przy okazji zapowiedzianych zmian w programie fiński przewoźnik ogłosił swoistą gwarancję dostępności za aviosy minimalnej liczby miejsc zna każdym swoim rejsie bez względu na jego trasę i datę. W przypadku lotów europejskich będzie to 8 foteli, w tym dwa w klasie biznes o ile jest ona oferowana. Z kolei na rejsach międzykontynentalnych udostępniane będą co najmniej po dwa miejsca w klasach biznes i premium oraz 4 fotele w klasie ekonomicznej.

Będzie nowa poczekalnia biznesowa w Helsinkach

Kolejną nowością będzie otwarcie w przyszłym roku (daty jeszcze nie podano) zupełnie nowej, większej od obecnej i urządzonej zgodnie z najnowszymi trendami poczekalni biznesowej w strefie Schengen helsińskiego lotniska. W jej ramach ma być dostępna strefa zastrzeżona dla posiadaczy najwyższego statusu w programie Finnair - Platinum oraz kart oneworld Emerald.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy