LOT Cargo rozszerza ofertę kierunków

Bartłomiej Wojnowski - Profil Bartłomiej Wojnowski
04 maja 2020 11:19
2 komentarze
Przewozy towarowe pod szyldem Polskich Linii Lotniczych LOT wkrótce będą obsługiwały cztery nowe kierunki. Władze spółki stawiają na Amerykę Północną i Azję.
Reklama

Nowojorski John F. Kennedy, port lotniczy Toronto-Lester B. Pearson, Tokio-Haneda i Tokio-Narita, a także lotnisko Indiry Gandhi w Delhi - to tutaj, niezależnie od akcji #CARGOdlaPolski, w przeciągu najbliższych tygodni będą latać maszyny cargo realizujące transporty polskiego LOT-u.


Nowe kierunki mają mieć charakter lotów regularnych. Pierwsze rejsy planowane są w połowie maja.

Około 9700 m3 materiałów ochronnych i sprzętu medycznego, przywiezione do Polski w czasie ostatnich kilku tygodni w ramach akcji #CARGOdlaPolski. Ponad 70 rejsów, wykonanych głównie z Chin, które zasiliły niezbędnymi środkami medycznymi zapasy przeznaczone dla polskich lekarzy i placówek służby zdrowia.

#CARGOdlaPolski to odpowiedź LOTu na potrzebę obecnych czasów – konieczność przewiezienia do Polski materiałów ochronnych i sprzętu medycznego z krajów, w których są produkowane. Granice wielu państw są pozamykane, a transport obwarowany różnymi ograniczeniami, np. wizowymi lub dotyczącymi załóg. W tych warunkach LOT wypełnia rolę narodowego przewoźnika – od początku pandemii zabezpiecza dostawy materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Rejsy z portu lotniczego w Szanghaju realizowane są codziennie, połączenia z Pekinu odbywają się dwa razy w tygodniu. Obecnie każdego dnia LOT Cargo realizuje od jednej, do nawet trzech operacji lotniczych z obszaru medical cargo. W najbliższym czasie dostarczymy do Polski kolejne 3000 m3 materiałów medycznych – podsumowuje projekt Michał Grochowski, dyrektor Biura Cargo i Poczty.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_d73e5 2020-05-04 13:12   
gość_d73e5 - Profil gość_d73e5
Świetnie, ale dla Poczty Polskiej miejsca nie znaleźli. W efekcie niemal wszystkie przesyłki zagraniczne nadal są wstrzymane.
gość_b3d5d 2020-05-04 12:31   
gość_b3d5d - Profil gość_b3d5d
Widać że w LOCie ciężko pracują za 100% wynagrodzenia w biurowcu. Nawet prawidłowo kodu lotniska w Zurichu nie potrafią wpisać, może to jakiś harcerz ZHR ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama