Nowy terminal cargo na Lotnisku Chopina

27 lutego 2020 12:54
Welcome Airport Services otworzyła w styczniu br. nowy, w pełni wyposażony terminal cargo.
Reklama
Nowy terminal cargo powstał w celu zwiększenia możliwości obsługi frachtu lotniczego, znacząco podnosząc jakość oferowanych usług. To funkcjonalne i reprezentacyjne przestrzenie magazynowe, kompleksowo wyposażone spełniają wszelkie wymagania użytkowników, w szczególności niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań terminal cargo jest w stanie obsłużyć wszelkiego rodzaju przesyłki, nawet te najbardziej wymagające. Terminal został wyposażony w nowoczesny system rolkowy do transportu palet lotniczych. Przesyłki składowane są w pomieszczeniach odpowiednio do tego przygotowanych: chłodnia o pojemności ponad 1000 m3 z regałami wysokiego składowania, mroźnia zapewni przechowanie przesyłek w stabilnej temperaturze.

- Rozpoczęliśmy naszą działalność operacyjną cargo w nowej lokalizacji przy ul. Wirażowej 29, w Warszawie. Jest to dla nas przełomowa chwila. Czekaliśmy na możliwość działania w miejscu przystosowanym do profesjonalnej obsługi ładunków wiele lat. Dziś mamy tak potrzebne narzędzia jak odpowiednia infrastruktura - mówią przedstawiciele firmy.


Nowy terminal Cargo 2 w Warszawie, który został wyposażony w system rolkowy do transportu palet lotniczych, to jeden z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce.Terminal posiada 2857 m² powierzchni magazynowej, daje możliwość wynajęcia pomieszczeń biurowych, posiada mroźnię do -24 °C oraz chłodnię z możliwością przechowywania palet lotniczych, zawiera osobne pomieszczenia do przechowywania przesyłek wartościowych (VAL), przesyłek radioaktywnych (RRY), żywych zwierząt (AVI).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy