Recenzja: Passenger Lounge w Rzymie-Fiumicino

1 lutego 2019 17:30
Passenger Lounge to dość standardowa poczekalnia kontraktowa dostępna dla pasażerów podróżujących rejsami międzynarodowymi z terminalu 3 lotniska Fiumicino w Rzymie.
Reklama
Oddany do użytku niespełna rok temu salon został nowocześnie urządzony, a w jego ofercie znajduje się bufet z wyborem gorących i zimnych przekąsek, kabina prysznicowa oraz miejsca do wypoczynku i pracy. Całość sprawia ogólnie przyzwoite wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę przeciętny poziom poczekalni biznesowych we włoskich portach, ale nie jest to zarazem miejsce zachęcające do dłuższego oczekiwania między lotami lub wcześniejszego przyjazdu na lotnisko.

Passenger Lounge to jedna z dwóch poczekalni o tej nazwie dostępnych na rzymskim lotnisku Fiumiciono. Recenzowany salon znajduje się w Terminalu 3 strefie Non-Schengen, w pobliżu bramki E41. Taka lokalizacja jest wygodna w szczególności dla rejsów obsługiwanych w gate'ach E 31-44. Do innych bramek jest stąd dalej i trzeba zachować odpowiedni zapas czasu, aby dotrzeć do nich bez spóźnienia. Drugi lounge o tej samej nazwie jest dostępny w części przeznaczonej dla rejsów odlatujących do krajów ze strefy Schengen.


Passenger Lounge jest czynny codziennie od 6:15 do 22:45. Z jego oferty mogą skorzystać pasażerowie klasy biznes i ewentualnie także posiadacze odpowiednich kart statusowych (jest to uzależnione od polityki danej linii) podróżujący z Rzymu rejsami różnych przewoźników, m.in. Air China, Asiana Airlines, Air Italy, Air Algerie, Belavii, Cathay Pacific, Hainan Airlines, Royal Air Maroc, United i Singapore Airlines. Oprócz tego z poczekalni mogą korzystać posiadacze najbardziej popularnych kart gwarantujących dostęp do salonów biznesowych na całym świecie, takich jak np. Diners Club, Dragon Pass, Lounge Club, Lounge Key i Priority Pass. Należy pamiętać, że wejście odbywa się wówczas na zasadach określonych przez wystawcę danej karty, a więc może być bezpłatne lub odpłatne, dawać możliwość zaproszenia określonej liczby gości itp. Poczekalnia jest dostępna także odpłatnie dla wszystkich innych chętnych. Jednorazowe wejście kosztuje 30 euro dla dorosłych i 15 euro dla dzieci w wieku powyżej trzech lat.


Salon został urządzony na powierzchni 550 m. kw. i składa się z obszernego pomieszczenia o nieregularnym kształcie podzielonego na strefę wypoczynkową i barową. W trakcie mojej wizyty nie było żadnego problemu ze znalezieniem wygodnych miejsc siedzących, ale w momencie skumulowania kilku odlotów poczekalnia może dość szybko zapełnić się gośćmi.


Stylistyka wnętrza jest nowoczesna i przyjemna dla oka. Do dyspozycji gości przygotowano różnego typu fotele, krzesła i niskie kanapy. Całość wystroju dopełniają wiszące na ścianach zdjęcia, schematy i różne przedmioty (np. śmigła) kojarzące się oczywiście z branżą lotniczą. Niestety z uwagi na lokalizację nie ma tutaj dostępu do dziennego światła. Okna zastąpiono więc ich atrapami z matowymi szybami.


Osoby zamierzające pracować w czasie oczekiwania na lot mogą skorzystać z wydzielonego kącika z wysokimi blatami i dostępem do gniazdek elektrycznych. Kontakty rozmieszczono również w innych częściach poczekalni, ale nie w każdym miejscu. W salonie działa darmowa bezprzewodowa sieć.


Dla chętnych udostępniono wybór włoskiej i międzynarodowej prasy codziennej oraz magazynów.


Passenger Lounge posiada samoobsługowy bufet z przekąskami serwowanymi zarówno na zimno, jak i gorąco. W godzinach przedpołudniowych dostępne były typowe pozycje śniadaniowe wraz z kilkoma daniami lunchowymi.


Wybór ani jakość jedzenia nie są nadzwyczajne, ale wystarczające do zjedzenia lekkiego posiłku.


Z ciepłych opcji dostępne były opiekane ziemniaki, jajecznica, kiełbaski itp. Z kolei bufet zimny składał się z wyboru krojonych wędlin i serów, składników do samodzielnego przygotowania sałatki, kasz z dodatkami itd.


Oprócz tego serwowano kilka rodzajów gotowych kanapek z różnymi dodatkami, a ponadto ciasto i świeże owoce.


W bufecie znajduje się także zestaw standardowych napojów chłodzących (niektóre z nich nalewane z dystrybutorów), ekspres do kawy oraz dość przeciętny wybór napojów alkoholowych (parę gatunków win stołowych, piwo, kilka mocniejszych trunków).


Poczekalnia posiada ponadto własne łazienki i kabinę prysznicową dla pasażerów chcących się odświeżyć przed dalszą podróżą.


Oferta Passenger Lounge na lotnisku Fiumicino nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale jej przestrzeń została dość przyjemnie i nowocześnie urządzona. Nie jest to miejsce zachęcające do dłuższego oczekiwania, ale dobrze się sprawdza w przypadku krótkiej wizyty przed odlotem. Na miejscu dostępny jest bufet z wyborem zimnych i ciepłych przekąsek oraz podstawowy zestaw alkoholi. Jakość podawanych tu posiłków nie jest nadzwyczajna, ale i tak ich wybór jest bogatszy w porównaniu do oferty innych poczekalni biznesowych dostępnych na Fiumicino.
Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy