×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Astana odbiera nowe E190


W ubiegłą niedzielę (2.12) na lotnisku Nursultan Nazabayev International w Astanie doszło do przekazania kazachskiej linii pierwszego z nowych embraerów E190-E2. Rejestracja samolotu to P4-KHA, a numer seryjny producenta 19020012.Nowy embraer przybył do Astany z São Jose dos Campos przez Recife i Faro. Jest to jedna z pięciu maszyn, które Air Astana zamierza użytkować w ramach leasingu od AerCap. Samoloty w wersji E190-E2 mają zastąpić starsze E190, których we flocie kazachskiej linii jest obecnie dziewięć (pierwszy wszedł do służby w 2011 roku).

Nowy samolot posiada ciekawe malowanie imitujące panterę śnieżną. Tego typu niestandardowe malowania są wśród przewoźników coraz popularniejsze, np. rosyjska linia NordStar ma na jednym z samolotów rysunkowego psa rasy husky.


- Pozyskanie wersji E2 do zastąpienia starszych E190, które użytkujemy z powodzeniem od 2011 roku wydaje nam się logicznym posunięciem - skomentował dostawę nowego embraera Peter Foster, prezes i dyrektor zarządzający Air Astana. - E190 pozwoliły nam otworzyć się na mniejsze rynki w południowej Rosji, w rejonie Kaukazu i środkowej Azji, a także zaoferować krótkie krajowe połączenia. Ponieważ rynek tras krajowych i lokalnych jest coraz bardziej konkurencyjny, zakładamy że wersja E2 zapewni nam do 15 proc. oszczędności w przeliczeniu na jedno miejsce pasażerskie, co pozwoli nam na zwiększenie pojemności i udziału w tym rynku. Chcemy też utrzymać pozycję wiodącej linii lotniczej w regionie - dodał Foster.


Air Astana to linia, która obsługuje połączenia krajowe i zagraniczne w liczbie ponad 60. Operuje z dwóch hubów, w Astanie i Ałmatach. Poza embraerami E190 we flocie przewoźnika są też airbusy A320, boeingi 767-300ER i 757-200.

11 listopada br. jeden z będących w posiadaniu linii embraerów E190 miał poważne problemy techniczne podczas powrotu z przeglądu technicznego w Portugalii.

fot. Air Astanagość_4abd0 - Profil
gość_4abd0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie