Husky NordStar Airlines odwiedził Rzeszów

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
25 listopada 2018 14:30
1 komentarz
Hangar rzeszowskiej firmy LINETECH Aircraft Maintanence odwiedził w zeszłym tygodniu boeing 737-800 rosyjskiej linii NordStar w sympatycznym malowaniu z psem rasy husky w szaliku. Maszyna odbędzie w Jasionce kilkunastodniowy przegląd.
Reklama

To już drugi samolot NordStar, który odwiedza LINETECH. Maszyna rosyjskiego przewoźnika przechodzi rutynowy przegląd konstrukcji, a także otrzymuje modyfikacje do kilku systemów. Charakterystyczne malowanie "100% winter" promuje przyszłoroczną uniwersjadę w Krasnojarsku.


- Tym razem obsługujemy sympatycznego psa w szaliku - powiedział Jakub Linda, rzecznik LINETECH Aircraft Maintenance. - Trudno choć na moment nie zatrzymać się by lepiej przyjrzeć się tej maszynie. W zeszłym sezonie gościliśmy w rzeszowskiej bazie samolot stylizowany na popularną markę klocków. Miło spotkać firmę z branży, która również integruje lokalną społeczność, tak jak robi to NordStar. Rokrocznie obsługujemy setki boeingów 737, ale ten na pewno na długo zapadnie nam wszystkim w pamięć - podsumował Linda.

fot. Marcin Żuba/LINETECH

Boeing 737-800 w psim malowaniu to prawdziwa gratka dla miłośników fotografii lotniczej. Nie sposób odmówić tej maszynie uroku, taki "psiamolot" jest bardzo wdzięcznym przedmiotem do uwiecznienia na zdjęciach.

- Samolot przykuł naszą uwagę, choć boeing 737 jest jedną z najpopularniejszych maszyn świata. Jako entuzjaści zajmujący się fotografią lotniczą cieszymy się, że mieliśmy okazję zobaczyć go z bliska - powiedział Bartłomiej Rachfał ze Stowarzyszenia EPRZ Spotting Team, które wykonało zdjęcia przy okazji prac serwisowych.

fot. Tomasz Kuśnierz/LINETECH

fot. Marcin Żuba/LINETECH

fot. Marcin Żuba/LINETECH

Rzeszowski LINETECH to właściciel największej bazy w Jasionce. Firma zajmuje się serwisem maszyn pasażerskich. Rok temu jednocześnie pracę prowadziła na dziesięciu samolotach. Hangar przedsiębiorstwa na rzeszowskim lotnisku to największy tego typu obiekt w naszej części Europy, zapewnia miejsce na jednoczesne prowadzenie sześciu przeglądów bazowych. Firma posiada też drugą bazę w Katowicach, a od 2014 roku jest właścicielem słoweńskiego MRO Adria Tehnika.

fot. Marcin Żuba/LINETECH

Największa część naszej pracy jest związana z ciężkimi przeglądami w hangarach, a te operatorzy najczęściej planują na miesiące poza sezonem wakacyjnym. W tej chwili nasze obydwie bazy pracują już niemal na sto procent swoich możliwości – dodaje Jakub Linda.

Poza usługami serwisowymi LINETECH skupia się także na promowaniu lotnictwa na Podkarpaciu, bierze udział w projektach społecznych i edukacyjnych, a także integruje pasjonatów lotnictwa w ramach Doliny Lotniczej.

fot. mat. prasowe przesłane przez LINETECH
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b7e55 2018-11-25 19:30   
gość_b7e55 - Profil gość_b7e55
Świetne malowanie szczególnie "pyszczka" samolotu :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama