Air Astana otrzymała kolejnego Airbusa A321LR

31 sierpnia 2021 10:39
Narodowy przewoźnik Kazachstanu poinformował, że kilka dni temu na drugim największym lotnisku krajowym wylądował kolejny samolot A321LR. To szósta tego typu maszyna, która będzie obsługiwała połączenia linii.
Reklama
W miniony czwartek (26.08) na lotnisku w Nur-Sułtanie wylądował nowy samolot A321LR w malowaniu kazachskiego przewoźnika. Maszyna przyleciała bezpośrednio z zakładu Airbusa w niemieckim Hamburgu. Wraz z najnowszą dostawą Air Astana dysponuje sześcioma samolotami tego typu. Wszystkie trafiły do linii na zasadzie leasingu od Air Lease Corporation. Dostarczenie ostatniego, siódmego egzemplarza zaplanowane jest na koniec bieżącego roku.Przedstawiciele linii zaznaczają, że samoloty A321LR wyposażone są w najnowocześniejsze silniki Pratt & Whitney, które umożliwiają m.in. zmniejszenie zużycia paliwa o około 20 proc. i ograniczenie poziomów wydobywanych dźwięków o ponad połowę. Najnowszy nabytek Air Astany posiada 16 miejsc w klasie biznes oraz 150 w części ekonomicznej.

Flota A321LR obsługuje najpopularniejsze połączenia przewoźnika. Samoloty w malowaniu kazachskiej linii regularnie widywane są w Dubaju, Frankfurcie czy Stambule. Najdłuższe rotacje nieustannie wykonywane są trzema maszynami Boeing 767.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy