W 2021 r. Air Astana przewiozła 6,6 mln pasażerów

4 lutego 2022 09:30
Grupa Air Astana przewiozła w 2021 r. 6,6 mln pasażerów, czyli o 79 proc. więcej niż w roku 2020.
Reklama
Na 6,6 mln przewiezionych pasażerów przez linie lotnicze Grupy Astana, 3,6 mln przypada na Air Astana, a 3 mln na przewoźnika budżetowego FlyArystan. Te rezultaty oznaczają odpowiednio wzrost o 59 proc. i 109 proc. w stosunku do 2020 r. Grupa Air Astana obsłużyła również ponad 12 tys. ton ładunków w lotach regularnych i 6,7 tys. ton w rejsach czarterowych, co w sumie stanowiło odpowiednio 30 proc. i 45 proc. więcej niż w 2020 r.


- Te liczby potwierdzają silne ożywienie po pandemii COVID-19 w 2020 r. W dużej mierze jest to zasługa dobrych wyników linii FlyArystan, która już w drugim pełnym roku działalności przewiozła prawie tyle samo klientów, co Air Astana. Nasz tani przewoźnik zawdzięcza swój szybki rozwój ofercie niskich taryf, głównie na trasach w Kazachstanie, które są odzwierciedleniem niebywale konkurencyjnej struktury kosztów. FlyArystan jest zatem na dobrej drodze do wypełnienia swojej podstawowej misji, jaką jest zwiększenie mobilności obywateli Kazachstanu - stwierdził Peter Foster, prezes i dyrektor generalny Grupy, podczas omawiania jej wyników.

W 2021 r. Air Astana otworzyła regularne połączenia do Batumi w Gruzji, Podgoricy w Czarnogórzde, Kolombo na Sri Lance i Phuket w Tajlandii, a także wznowiła loty do Male, Londynu, Delhi, Tbilisi i Duszanbe w Tadżykistanie. Z kolei FlyArystan zainaugurował połączenia do Kutaisi w Gruzji z trzech miast w Kazachstanie i uruchomił 10 nowych tras krajowych. W ub. roku Air Astana dodała do floty trzy samoloty Airbus A321LR i jeden Airbus A320. Air Astana pomyślnie zakończyła również ósmy audyt bezpieczeństwa IOSA i po raz pierwszy przeprowadziła przegląd (C check) airbusa A321 w swojej bazie technicznej w Nur-Sultan.

Fot.: Materiały prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy