Air Astana rozpoczęła loty między Kazachstanem a Czarnogórą

22 czerwca 2021 11:03
Linie lotnicze Air Astana rozpoczęła codzienne loty między Kazachstanem a Czarnogórą. Przewoźnik obsługuje loty z Podgoricy do Nur-Sultan i Almaty.
Reklama
Linie Air Astana rozpoczęły bezpośrednich lotów z Nur-Sułtan i Ałmaty. Samolot Airbus A321LR z 95-procentowym obciążeniem pasażerskim został powitany salutem wodnym po przylocie z Ałmaty do Podgoricy. Ponad 1000 pasażerów skorzystało z bezpośrednich lotów Air Astana do Czarnogóry od momentu uruchomienia trasy 9 czerwca 2021 roku.

Air Astana obsługuje loty do Podgoricy w środy i soboty z Nur-Sultan oraz w czwartki i niedziele z Almaty. Od 21 czerwca przewoźnik obsługuje trasy z Podgoricę codziennie, z dodatkowymi częstotliwościami w poniedziałki z Nur-Sultan oraz we wtorki i piątki z Almaty.

W wydarzeniu wzięli udział Barlybayev Tolezhan, ambasador i pełnomocny Republiki Kazachstanu w Republice Chorwacji oraz Aleksandra Gardašević Slavujica, dyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Czarnogóry.

- Air Astana cieszy się z uruchomienia lotów między Kazachstanem i Czarnogórą, co jest ważnym krokiem w tworzeniu silnego i solidnego rynku turystycznego między tymi dwoma krajami - powiedział Richard Ledger, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Air Astana.

- Czarnogóra jest cennym partnerem Kazachstanu na Bałkanach. Ustanowienie bezpośrednich lotów będzie służyć rozwojowi dwustronnych więzi w turystyce, biznesie i kulturze między naszymi krajami - stwierdza Barlybayev Tolezhan, ambasador i pełnomocny Republiki Kazachstanu.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy