Air Astana zamierza zamówić 30 boeingów 737 MAX

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
19 listopada 2019 12:21
12 komentarzy
Podczas Dubai Airshow Air Astana podpisała z Boeingiem list intencyjny ws. zakupu 30 boeingów 737 MAX 8.
Reklama
Jeśli dojdzie do sfinalizowania umowy, to 30 boeingów 737 MAX 8 trafi do założonej w maju br. spółki-córki Air Astana - FlyArystan - aby mogła ona sprawniej funkcjonować w dynamicznie rosnącym segmencie tanich przewoźników.

Zarząd Air Astana twierdzi, że świeżo powołany FlyArystan pomimo zaledwie paru miesięcy obecności na kazachskim rynku odnotowuje satysfakcjonujące wyniki. Planowane jest kolejne rozszerzanie siatki połączeń krajowych oraz rozpoczęcie lotów do Moskwy (te zostaną zainaugurowane już w przyszłym miesiącu).

- Od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej w maju tego roku, FlyArystan przekroczył wszelkie oczekiwania i jest jasne, że tanie podróże lotnicze mają przed sobą wielką przyszłość w Kazachstanie i Azji Środkowej - powiedział Peter Foster, dyrektor generalny Air Astana.


- Air Astana stała się jedną z wiodących linii lotniczych w Azji Środkowej, koncentrując się na bezpieczeństwie, niezawodności, efektywności i obsłudze klienta. W Boeingu wyznajemy te same wartości, dlatego mamy zaszczyt rozszerzyć nasze dotychczasowe partnerstwo - powiedział Stan Deal, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes. - Wierzymy, że wydajność i niezawodność 737 MAX będzie doskonałym rozwiązaniem dla FlyArystan. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Peterem i jego zespołem w celu sfinalizowania umowy, która pozwoli spełnić ich wymagania flotowe i operacyjne - podkreślił Deal.

Przypomnijmy, że obecnie tani przewoźnik korzysta z airbusów A320, podobnie jak spółka-matka, której podstawą floty jest właśnie wąskokadłubowa rodzina europejskich samolotów, zastępująca również starsze boeingi 757.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0ec52 2019-11-21 10:33   
gość_0ec52 - Profil gość_0ec52
@gość_cf95f "poczytać o katastrofach Airbusa z winy oprogramowania lub konstrukcji" skoro ich tyle było to je wymień; niekoniecznie wszystkie.

Cała seria błedów boeinga jest w publicznie dostępnych teraz dokumentach; i nawet boeing nie kwestionuje juz większosci z nich. Uziemienie samolotu przez wszytkich regulatorów to nie kwestia "krzykaczy"; otwarta deklaracja o regulatorów o niuznawaniu certfikatu z usa po przywróceniu maxa do slużby bez własnych tesów to też nie są "krzykacze opłacani przez airbusa". Pozew amerykańskich pilotów przeciwko boeingowi też trudno zignorować.

Nie spotkałem się jednak z żadną opinią fachowca, twierdzącego że samolot nie da się przywrócic do używalności po solidnych poprawkach.
gość_cf95f 2019-11-21 09:35   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
wszyscy krzykacze - wszystkie komisje badań wypadków i CAA stoją przed wami otworem jak widzę - powinni odrobić lekcje i poczytać o katastrofach Airbusa z winy oprogramowania lub konstrukcji, a takie były. ciekawe, że pomija się kwestię środowisk w jakich miały miejsca katastrofy, bo w USA gdzie Maxów latało najwięcej nie było wypadków. przypadek?
gość_3145f 2019-11-20 15:18   
gość_3145f - Profil gość_3145f
Blazej UK : czyli co, problemu nie ma? Czemu nie ma sie zaufania do tego bubla?
Powiedz to wszystko bliskim tych ponad 340 osob. Moze bys mowil inaczej, gdyby twoja bliska osoba w takich okolicznosciach zginela.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy