×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian ściąga cztery samoloty ze Szwajcarii do Austrii


Austrian Airlines zdecydował o rozszerzeniu floty w macierzystej bazie w Wiedniu o cztery dodatkowe maszyny. Podyktowane jest to chęcią wzmocnienia swojej siatki połączeń.Samoloty, które austriacka linia planuje sprowadzić do wiedeńskiej bazy to bombardiery Q400, które mogą zabrać na pokład 76 pasażerów. Te konkretne cztery egzemplarze należące do Austrian Airlines operują obecnie na rzecz siostrzanej w ramach Lufthansa Group spółki - Swiss Airlines. Zostały one udostępnione szwajcarskiemu przewoźnikowi w ramach umowy wet lease. Pierwsza z maszyn wróciła z delegacji już pod koniec października, zaś kolejne trzy będą sukcesywnie wycofywane z operacji Swiss w pierwszej połowie 2019 roku.

- Nie będziemy ułatwiać zadania niskokosztowym przewoźnikom operującym na wiedeńskim lotnisku - powiedział Andreas Otto, dyrektor handlowy Austrian Airlines. - Jesteśmy dobrze przygotowani jeśli chodzi o poziom usług i mamy ugruntowaną pozycję na rynku dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi naszej siatki połączeń - dodał.


Austrian Airlines regularnie poszerza swoją ofertę, ostatnio skupiając się na rozwoju siatki w Europie. Poza tym w przyszłym roku zwiększona zostanie częstotliwość lotów do Tokio, a także wystartuje połączenie do Montrealu.

Od października tego roku co tydzień wykonano ponad 40 dodatkowych lotów do 14 destynacji. Mimo nadchodzącego sezonu zimowego linia nie zwalnia tempa. Tylko w ubiegłym miesiącu liczba pasażerów Austrian Airlines wzrosła o 11,7 proc. do ponad 1,3 mln. W okresie od stycznie do października włącznie wynik ten to ponad 11,9 mln podróżnych. W stosunku do roku ubiegłego jest to wzrost o 8,6 proc.gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie