Austrian ściąga cztery samoloty ze Szwajcarii do Austrii

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
16 listopada 2018 11:07
Austrian Airlines zdecydował o rozszerzeniu floty w macierzystej bazie w Wiedniu o cztery dodatkowe maszyny. Podyktowane jest to chęcią wzmocnienia swojej siatki połączeń.
Reklama

Samoloty, które austriacka linia planuje sprowadzić do wiedeńskiej bazy to bombardiery Q400, które mogą zabrać na pokład 76 pasażerów. Te konkretne cztery egzemplarze należące do Austrian Airlines operują obecnie na rzecz siostrzanej w ramach Lufthansa Group spółki - Swiss Airlines. Zostały one udostępnione szwajcarskiemu przewoźnikowi w ramach umowy wet lease. Pierwsza z maszyn wróciła z delegacji już pod koniec października, zaś kolejne trzy będą sukcesywnie wycofywane z operacji Swiss w pierwszej połowie 2019 roku.

- Nie będziemy ułatwiać zadania niskokosztowym przewoźnikom operującym na wiedeńskim lotnisku - powiedział Andreas Otto, dyrektor handlowy Austrian Airlines. - Jesteśmy dobrze przygotowani jeśli chodzi o poziom usług i mamy ugruntowaną pozycję na rynku dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi naszej siatki połączeń - dodał.


Austrian Airlines regularnie poszerza swoją ofertę, ostatnio skupiając się na rozwoju siatki w Europie. Poza tym w przyszłym roku zwiększona zostanie częstotliwość lotów do Tokio, a także wystartuje połączenie do Montrealu.

Od października tego roku co tydzień wykonano ponad 40 dodatkowych lotów do 14 destynacji. Mimo nadchodzącego sezonu zimowego linia nie zwalnia tempa. Tylko w ubiegłym miesiącu liczba pasażerów Austrian Airlines wzrosła o 11,7 proc. do ponad 1,3 mln. W okresie od stycznie do października włącznie wynik ten to ponad 11,9 mln podróżnych. W stosunku do roku ubiegłego jest to wzrost o 8,6 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama