Austrian Airlines pozyskał drugiego airbusa A320neo

8 listopada 2022 10:30
Linia Austrian Airlines pozyskała drugą maszynę Airbus A320neo. Pierwsza wzmocniła flotę austriackiego przewoźnika we wrześniu br., a kolejne dwie dotrą do Wiednia na początku przyszłego roku. Samolot otrzymał nazwę "Seewinkel".
Reklama
Linia Austrian Airlines kontynuuje modernizację swoich zasobów. 4 listopada 2022 roku austriacki przewoźnik odebrał drugi samolot Airbus A320neo. Maszyna o znakach rejestracyjnych OE-LZO wylądowała w Wiedniu po bezpośrednim rejsie z fabryki europejskiego producenta w Tuluzie we Francji. Zanim samolot zabierze pierwszych pasażerów, maszynę czekają ostatnie przygotowania m.in. w postaci przekształcenia wnętrza. Egzemplarz otrzymał nazwę własną "Seewinkel" w nawiązaniu do jednego z austriackich parków narodowych.


Wiosną przyszłego roku linia Austrian Airlines będzie już dysponowała czterema maszynami Airbus A320neo. Dzięki samolotom nowej generacji przewoźnik chce zredukować spalanie o 20 proc. oraz emisję hałasu o nawet 50 proc. Na modernizacji skorzystają również sami pasażerowie, gdyż kabina nowych samolotów ma być bardziej przestrzenna i pojemniejsza. Pierwsza z maszyn Airbus A320neo rozpoczęła służbę komercyjną w dniu 20 października 2022 roku, realizując przelot do Londynu Heathrow. Nabytki mają wykonywać najpopularniejsze połączenia w ramach kontynentu europejskiego, w tym do Amsterdamu i Frankfurtu.

- Nasza austriacka drużyna sprostała pandemii. Linia wyszła z kryzysu silniejsza, a po restrukturyzacji nadszedł czas na modernizację. Austrian Airlines znów lata i z miesiąca na miesiąc ma się coraz lepiej, najlepiej od prawie szesnastu lat - powiedziała Annette Mann, CEO linii Austrian Airlines.

Poza modernizacją samolotów wąskokadłubowych, austriacki przewoźnik jest w trakcie procesu odświeżania wnętrz maszyn dalekiego zasięgu. Linia Austrian Airlines prowadzi gruntowną renowację wnętrz w samolotach Boeing 777-200ER. W sumie we flocie przewoźnika znajdują się 63 statki powietrzne. Ich średni wiek to 16,8 lat.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy