Austrian Airlines odebrał czwartego A320neo

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 czerwca 2023 09:35
28 czerwca 2023 roku Austrian Airlines przyjął w Wiedniu czwartą maszynę Airbus A320neo. Samolot o znakach rejestracyjnych OE-LZP otrzymał nazwę własną "Kalkalpen" w nawiązaniu do austriackich Alp Wapiennych.
Reklama
Maszyna Airbus A320neo wylądowała w Austrii w godzinach popołudniowych po niespełna dwugodzinnym locie technicznym z zakładów produkcyjnych europejskiego producenta we Francji. Austrian Airlines nie spodziewa się dostaw kolejnych samolotów Airbus A320neo w najbliższej przyszłości. W ostatnich dziesięciu miesiącach austriacki przewoźnik przyjął statki o znakach rejestracyjnych OE-LZN ("Donau-Auen"), OE-LZO ("Seewinkel") oraz OE-LZQ ("Gesäuse"). Każda z maszyn będzie do pełnej dyspozycji Austrian Airlines już w przyszłym tygodniu.

Austrian Airlines zapowiedział, że samolot Airbus A320neo będzie realizował połączenia krótkiego lub średniego zasięgu z Wiednia m.in. do Amsterdamu, Ammanu, Berlina, Frankfurtu, Zurychu, Londynu i Kairu. W przyszłym roku kalendarzowym austriacki przewoźnik skupi się na modernizacji swoich maszyn dalekodystansowych poprzez pozyskanie pięciu samolotów Boeing 787-9 Dreamliner.

- Cieszę się, że udało się zrealizować zamówienie na kilka samolotów Airbus A320neo w sam raz przed szczytem sezonu letniego. Austrian rozpoczął sezon bardzo dobrze. Airbus A320neo jest jedną z nowocześniejszych i najwydajniejszych maszyn dostępnych na rynku, więc jej pozyskanie jest powodem do zadowolenia - powiedziała Annette Mann, szefowa Austrian Airlines.

Fot. Austrian Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy