×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian: Zimą więcej lotów, w tym do Krakowa


Od sezonu zimowego linie lotnicze Austrian Airlines zwiększą liczbę lotów do Krakowa z 11 do 13 rotacji tygodniowo. Jednocześnie przewoźnik zapowiedział zwiększenie obecności w Europie Środkowo-Wschodniej.


Kraków jest jednym z 14 kierunków w Europie, do którego austriacki przewoźnik zwiększy liczbę obsługiwanych lotów. Do stolicy Małopolski Austrian będzie obsługiwał 13 rejsów tygodniowo, o dwa rejsy więcej niż dotychczas. W tym samym czasie do Warszawy będzie obsługiwał do 18 połączeń tygodniowo. 

Łącznie w nadchodzącym sezonie zimowym Austrian Airlines dodadzą ponad 40 dodatkowych rotacji na trasach europejskich. 

Szczególną uwagę linie lotnicze z Austrii poświęcą na zwiększenie obecności w Europie Środkowo-Wschodniej. Loty do Kijowa będą obsługiwane 16 razy w tygodniu, czyli pojawi się pięć lotów więcej niż w poprzednim sezonie zimowym. Ogółem od końca października br. Austrian obsłuży 30 lotów tygodniowo na Ukrainę, do Kijowa, Dniepru, Lwowa i Odessy. 

Dodatkowy lot w tygodniu Austrian uruchomi na trasach do Koszyc, Budapesztu, Belgradu oraz Sarajewa, obsługując ogółem na tych trasach 63 rotacje tygodniowo. W Rumunii Austrian zaoferuje loty do Bukaresztu, Jassy oraz Sybinu. Rejsy do rumuńskich miast będą łącznie obsługiwane 41 razy w tygodniu. Należący do grupy Lufthansy przewoźnik oferuje loty do dwóch kierunków w Bułgarii - do Sofii oraz do Warny. Do Sofii polecimy na pokładach Austriana 29 razy w tygodniu, rejsy do Warny będą obsługiwane siedem razy w tygodniu. 

Oprócz zwiększenia obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, Austrian zwiększy liczbę rotacji do Niemiec, Danii oraz Grecji. 

Austriacki przewoźnik częściej poleci do Berlina Tegel, Düsseldorfu, oraz Hamburga, zwiększając liczbę lotów do Niemiec o 17 tygodniowo do 238 rotacji. Od końca października Austrian Airlines zwiększą liczbę lotów do Kopenhagi do 30 tygodniowo. W Grecji, przewoźnik zwiększy liczbę lotów do Aten z sześciu do 10 w tygodniu oraz do Salonik z czterech do siedmiu w tygodniu. 


Wraz z liczbą lotów w Europie, Austrian Airlines zwiększą liczbę operacji do Ameryki Północnej oraz do Tel Awiwu.

- Razem z Europejskimi lotami, zwiększamy także liczbę rotacji do Ameryki Północnej. Dzięki temu wzmacniamy rolę Wiednia, jako hubu dla naszych lotów - powiedział Andreas Otto, dyrektor ds operacji Austrian Airlines.  

Od końca października Austrian poleci do Nowego Jorku 13 razy w tygodniu, co oznacza iż doda sześć lotów w porównaniu w poprzednim sezonem zimowym. O dwa rejsy w tygodniu zwiększy się częstotliwość lotów do Chicago, tym samym Austrian zaoferuje do tego miasta codzienne loty. Z czterech do pięciu rejsów tygodniowo zwiększy się częstotliwość połączeń na trasie z Wiednia do Toronto. 

W sezonie zimowym Austrian dwukrotnie zwiększy liczbę lotów na trasie z Wiednia do Tel Awiwu, oferując łącznie 21 rejsów tygodniowo. 

Zimowa ekspansja Austrian Airlines następuje na rynkach, na których swoich możliwości rozwoju poszukuje polski przewoźnik narodowy. 

fot. Austrian Airlines
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie