Austrian: Zimą więcej lotów, w tym do Krakowa

6 września 2018 12:00
9 komentarzy
Od sezonu zimowego linie lotnicze Austrian Airlines zwiększą liczbę lotów do Krakowa z 11 do 13 rotacji tygodniowo. Jednocześnie przewoźnik zapowiedział zwiększenie obecności w Europie Środkowo-Wschodniej.
Reklama
Kraków jest jednym z 14 kierunków w Europie, do którego austriacki przewoźnik zwiększy liczbę obsługiwanych lotów. Do stolicy Małopolski Austrian będzie obsługiwał 13 rejsów tygodniowo, o dwa rejsy więcej niż dotychczas. W tym samym czasie do Warszawy będzie obsługiwał do 18 połączeń tygodniowo.

Łącznie w nadchodzącym sezonie zimowym Austrian Airlines dodadzą ponad 40 dodatkowych rotacji na trasach europejskich.

Szczególną uwagę linie lotnicze z Austrii poświęcą na zwiększenie obecności w Europie Środkowo-Wschodniej. Loty do Kijowa będą obsługiwane 16 razy w tygodniu, czyli pojawi się pięć lotów więcej niż w poprzednim sezonie zimowym. Ogółem od końca października br. Austrian obsłuży 30 lotów tygodniowo na Ukrainę, do Kijowa, Dniepru, Lwowa i Odessy.

Dodatkowy lot w tygodniu Austrian uruchomi na trasach do Koszyc, Budapesztu, Belgradu oraz Sarajewa, obsługując ogółem na tych trasach 63 rotacje tygodniowo. W Rumunii Austrian zaoferuje loty do Bukaresztu, Jassy oraz Sybinu. Rejsy do rumuńskich miast będą łącznie obsługiwane 41 razy w tygodniu. Należący do grupy Lufthansy przewoźnik oferuje loty do dwóch kierunków w Bułgarii - do Sofii oraz do Warny. Do Sofii polecimy na pokładach Austriana 29 razy w tygodniu, rejsy do Warny będą obsługiwane siedem razy w tygodniu.

Oprócz zwiększenia obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, Austrian zwiększy liczbę rotacji do Niemiec, Danii oraz Grecji.

Austriacki przewoźnik częściej poleci do Berlina Tegel, Düsseldorfu, oraz Hamburga, zwiększając liczbę lotów do Niemiec o 17 tygodniowo do 238 rotacji. Od końca października Austrian Airlines zwiększą liczbę lotów do Kopenhagi do 30 tygodniowo. W Grecji, przewoźnik zwiększy liczbę lotów do Aten z sześciu do 10 w tygodniu oraz do Salonik z czterech do siedmiu w tygodniu.


Wraz z liczbą lotów w Europie, Austrian Airlines zwiększą liczbę operacji do Ameryki Północnej oraz do Tel Awiwu.

- Razem z Europejskimi lotami, zwiększamy także liczbę rotacji do Ameryki Północnej. Dzięki temu wzmacniamy rolę Wiednia, jako hubu dla naszych lotów - powiedział Andreas Otto, dyrektor ds operacji Austrian Airlines.

Od końca października Austrian poleci do Nowego Jorku 13 razy w tygodniu, co oznacza iż doda sześć lotów w porównaniu w poprzednim sezonem zimowym. O dwa rejsy w tygodniu zwiększy się częstotliwość lotów do Chicago, tym samym Austrian zaoferuje do tego miasta codzienne loty. Z czterech do pięciu rejsów tygodniowo zwiększy się częstotliwość połączeń na trasie z Wiednia do Toronto.

W sezonie zimowym Austrian dwukrotnie zwiększy liczbę lotów na trasie z Wiednia do Tel Awiwu, oferując łącznie 21 rejsów tygodniowo.

Zimowa ekspansja Austrian Airlines następuje na rynkach, na których swoich możliwości rozwoju poszukuje polski przewoźnik narodowy.

fot. Austrian Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
spotter10 2018-09-07 09:58   
spotter10 - Profil spotter10
gość_a3aba -> akurat ja się nie dziwię czemu latają do KRK. Jak już to zostało wspomniane, to jest kwestia przesiadek. Gdyby mieć twój tok rozumowania, to krajówki po Polsce też nie mają sensu, bo przecież z KRK czy z GDN to 3-4h do WAW samochodem. Pociągiem mniej.
No i nie latają te samoloty puste ani nikt do nich nie dopłaca, skoro Austrian dokłada połączenia. To oznacza tylko, że mają tam biznes.
Ale z drugiej strony, trzeba zobaczyć też na to z drugiej strony. SAS'u w Polsce jest najwięcej chyba właśnie w GDN (nawet nie w WAW - przynajmniej jakiś czas temu tak było). Możliwe, że to wynika z odległości. Łatwiej i wygodnie jest lecieć z KRK w świat przez WAW, MUC, FRA, niż przez CPH. Zaś z GDN do CPH jest blisko. I zapewne to jest powód, dlaczego wiele linii mających swoje HUB'y na południe od Polski, jest bardziej aktywna w KRK niż w GDN.
gość_35f05 2018-09-07 06:53   
gość_35f05 - Profil gość_35f05
częsciej to znaczy ile?
wstawianie portu z 4 x dziennie i 1,5 x do jednego worka jest dziwne
gość_d96bb 2018-09-06 17:28   
gość_d96bb - Profil gość_d96bb
POZ będą mieć na pewno w nosie i to się nie zmieni
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy