Austrian: Zimowe cięcia siatki połączeń

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
09 lipca 2018 08:36
5 komentarzy
Austrian Airlines zapowiedziały spore cięcia tras na sezon zimowy 2018/2019. Objęto nimi połączenia do Hongkongu, Hawany, Kolombo i Linzu. Będzie jednak więcej lotów do USA, Kanady i Chin.
Reklama

Zmiany wejdą w życie z początkiem sezonu zimowego, a zatem 28 października 2018. Przewoźnik początkowo planował loty do Hongkongu cztery razy w tygodniu przez cały rok, a dodatkowo - latem piątą rotację. Obecnie nie można już zarezerwować biletów na to połączenie.

Z rozkładu zniknął także rejsy między Wiedniem a Linzem. W zamian, w tym przypadku Austrian wspólnie z narodowym przewoźnikiem kolejowym ÖBB kontynuował będzie ofertę AIRail. Codziennie oferowanych jest 16 pociągów, które mają także oznaczenia linii lotniczej (OS), dzięki czemu pasażerowie mogą z łatwością transferować się na całą siatkę połączeń lotniczych.

- Od czasu uruchomienia AIRail pod koniec 2014 r. odnotowaliśmy roczne dwucyfrowe wzrosty liczby pasażerów korzystających z połączeń kolejowych łączących Linz i lotnisko w Wiedniu. To dowodzi sukcesu naszej oferty i tego, że została ona bardzo dobrze przyjęta przez naszych klientów - stwierdził Andreas Otto, dyrektor handlowyAustrian Airlines.

Jednocześnie loty między Linzem a Düsseldorfem będą realizowane bez zmian.

Cięcia nie ominął także rejsów między Wiedniem a Miami. Zmieniono status tej trasy z całorocznej na sezonową, która oferowana będzie tylko latem.


Austrian Airlines ogłosiły jednocześnie program zwiększenia liczby rotacji na kilku wybranych trasach do USA, Kanady i Chin. I tak loty do Chicago i Newark wykonywane będą zimą 6 razy w tygodniu (o dwa więcej niż w analogicznym okresie ub. roku). Trzy rejsy więcej oferowane będą do Nowego Jorku-JFK, a o jeden więcej z kolei wzrośnie liczba połączeń do Toronto, Pekinu i Szanghaju-Pudong. Na sezon zimowy 2018/2019 w sprzedaży jest dostępna także trasa do Kapsztadu w RPA.

- Dysponujemy obecnie flotą dwunastu dalekodystansowych samolotów. Dzięki niej chcemy zaoferować częstsze połączenia, a szczególnie bardziej optymalnie obsługiwać Amerykę Północną. W ten sposób chcemy być bardziej atrakcyjni dla podróżujących w interesach, a w szczególności transferować więcej pasażerów z Europy Wschodniej - dodał Otto.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7704a 2018-07-09 12:51   
gość_7704a - Profil gość_7704a
Do MIA Austrian lata 27 letnimi 767 i max zabiera 211 pasażerów, więc pozycja w Excelu szybciej inaczej się świeci jak jeszcze dodamy droższe koszty załogi.
Warto też zauważyć, że spółka córka czyli Eurowings zabiera im sporo ruchu oferując loty w większości przypadków 2 razy tańsze przez DUS, różnica czasowa 1,5h a cenowa to nawet 4 tyś PLN za ekonomiczną czyli sporo
gość_7704a 2018-07-09 11:02   
gość_7704a - Profil gość_7704a
Do wszystkich większych HUBów (FRA, MUC, VIE, BRU, ZRH, LHR, AMS, CDG) LOT powinien posyłać 738 odbierając zwłaszcza grupie LH klienta biznesowego a zostawiając taniego tranzytowego.
Wszystkie kierunki TATL powinny być co najmniej 7x w tygodniu (ORD, YYX, EWR, JFK)
adam1987 2018-07-09 10:45   
adam1987 - Profil adam1987
Warto zwrócić uwagę też na Miami, gdzie nie będę jednak latali cały rok, a tylko latem. Kilka razy słyszałem, że Floryda to dobry pomysł dla LOTu, bo również w zimie będzie tam spory popyt, a nie tylko w szczycie sezonu letniego. Być może wcale tak dobrze jednak nie jest.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama