DHL: Specjalna pomoc dla start-upów

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
17 kwietnia 2018 08:15
Firma DHL Global Forwarding uruchomiła w Berlinie specjalne centrum obsługi start-upów.
Reklama

Nowa inicjatywa DHL będzie koncentrowała się na specyficznych potrzebach, z jakimi borykają się firmy rozpoczynające działalność. Centrum obsługi pomoże nowym, jak i rozwijającym się start-opom w takich obszarach jak logistyka oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

- W naszym berlińskim oddziale bardzo szybko rozwija się baza klientów, którzy są start-upami o globalnym zasięgu operacji. Co jest zrozumiałe, ci klienci potrzebują pogłębionego doradztwa oraz specjalnych usług, szczególnie w początkowym etapie działalności. Dlatego właśnie wytrenowaliśmy młody zespół, który pełni rolę łącznika pomiędzy firmami wchodzącymi na rynki światowe i tradycyjnymi centrami nadawczymi. Zespół ten rozumie potrzeby obu stron, dzięki czemu będzie mógł oferować szybką i elastyczną pomoc - tłumaczy Joachim Hermansky, wiceprezydent obsługi klientów w Niemczech w DHL Global Forwarding.


Nowe centrum obsługi doradzi w takich zagadnieniach jak prawidłowe pakowanie przesyłek czy wybór najlepszego środka transportu. Konsultanci DHL podzielą się też wiedzą na temat wymogów celnych przy eksporcie i imporcie, jak przygotować listy przewozowe oraz czy przesyłka została prawidłowo ubezpieczona.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama