×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


VietJet wejdzie na rynek cargo


Wietnamski przewoźnik VietJet Air ogłosił plany stworzenia wydzielonej floty samolotów do przewozu frachtu lotniczego.


Do Xuan Quang, wiceprezydent VietJet Air odpowiedzialny za przewozy cargo, ogłosił w rozmowie z “Cargo Facts”, iż przewoźnik jest w procesie pozyskiwania dwóch boeingów 737-400F i planuje skierować je do obsługi pierwszych komercyjnych lotów w połowie tego roku. Frachtowce obsłużyłyby połączenia z Ho Chi Minh do Hanoi, Bangkoku, Hongkongu oraz Tokio. 

W przypadku komercyjnego powodzenia operacji lotniczych cargo wykonywanych przy pomocy boeingów 737, przewoźnik nie wyklucza zamówienia kolejnych maszyn, w tym airbusów A330F, dodał Quang. 


Informacja o planach ekspansji na rynek cargo przekazana wkrótce po ogłoszeniu planów przewoźnika dotyczących inauguracji pierwszego połączenia międzykontynentalnego pomiędzy Wietnamem i Australią

VietJet jest największym pod względem liczby pasażerów przewoźnikiem lotniczym w Wietnamie. Linie obsługują loty do 17 kierunków krajowych oraz 20 miast za granicą, w tym do Bangkoku, Hongkongu, Seulu i Tajpej. Na ten rok przewoźnik zapowiada inaugurację trasy do Delhi. 

We flocie VietJet Air latają 23 airbusy A320ceo oraz 30 airbusów A321 (w tym jeden A321neo). Przewoźnik posiada zamówienia na osiem airbusów A321ceo, 72 airbusy A321neo oraz 100 boeingów 737 MAX 200. 

Do 2020 r. VietJet Air planuje wejść na rynek dalekodystansowych połączeń niskokoszowych. 

Więcej o VietJet Air w artykule Pasazer.com: "Oblatywacz: VietJet Air".

fot. Tomasz Śniedziewski  Reklama


Booking.com
gość_4fddb - Profil
gość_4fddb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie