×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


VietJet Air uruchomi loty do Australii


Linie lotnicze VietJet Air w 2019 r. zainaugurują loty z Ho Chi Minh w Wietnamie do Brisbane w Australii. Będzie to pierwsza międzykontynentalna trasa lotnicza przewoźnika oraz pierwsze połączenie pomiędzy miastami.


Porozumienie w sprawie uruchomienia połączenia, zawarte pomiędzy VietJet Air oraz Brisbane Airport Corp. (BAC) podpisane zostało w obecności Nguyen Xuan Phuc, premiera Wietnamu, podczas jego wizyty w Australii. 

- To, że linie lotnicze VietJet Air wybrały Brisbane jako pierwszy port lotniczy w Australii jest logicznym wyborem, biorąc pod uwagę fakt że Ho Chi Minh jest jednym z pięciu najważniejszych rynków Brisbane bez bezpośredniego połączenia lotniczego - powiedziała Julieanne Alroe, prezes BAC.

- Jesteśmy dumni, że będziemy pierwszą linią lotniczą oferującą bezpośrednie połączenia z Wietnamu do Brisbane, dynamicznego centrum biznesowego zamieszkałego przez przyjaznych ludzi, z przyjemną pogodą i warunkami mieszkaniowymi które są bardzo atrakcyjne dla międzynarodowych podróżnych, szczególnie tych z Azji - powiedział Nguyen Thi Thuy Binh, wiceprezes VietJet Air. 

Linie lotnicze nie ogłosiły jeszcze szczegółowej daty inauguracji połączenia, jak również typu samolotu, który obsłuży liczącą prawie 6,5 tys. km trasę. 


VietJet jest największym pod względem liczby pasażerów przewoźnikiem lotniczym w Wietnamie. Linie obsługują loty do 17 kierunków krajowych oraz 20 miast za granicą, w tym do Bangkoku, Hongkongu, Seulu i Tajpej. Na ten rok przewoźnik zapowiada inaugurację trasy do Delhi. 

We flocie VietJet Air latają 23 airbusy A320ceo oraz 30 airbusów A321 (w tym jeden A321neo). Przewoźnik posiada zamówienia na osiem airbusów A321ceo, 72 airbusy A321neo oraz 100 boeingów 737 MAX 200. 

Do 2020 r. VietJet Air planuje wejść na rynek dalekodystansowych połączeń niskokoszowych. 

Więcej o VietJet Air w artykule Pasazer.com: "Oblatywacz: VietJet Air".

fot. Tomasz Śniedziewski  
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie