VietJet Air uruchomi loty do Australii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 marca 2018 08:18
Linie lotnicze VietJet Air w 2019 r. zainaugurują loty z Ho Chi Minh w Wietnamie do Brisbane w Australii. Będzie to pierwsza międzykontynentalna trasa lotnicza przewoźnika oraz pierwsze połączenie pomiędzy miastami.
Reklama

Porozumienie w sprawie uruchomienia połączenia, zawarte pomiędzy VietJet Air oraz Brisbane Airport Corp. (BAC) podpisane zostało w obecności Nguyen Xuan Phuc, premiera Wietnamu, podczas jego wizyty w Australii.

- To, że linie lotnicze VietJet Air wybrały Brisbane jako pierwszy port lotniczy w Australii jest logicznym wyborem, biorąc pod uwagę fakt że Ho Chi Minh jest jednym z pięciu najważniejszych rynków Brisbane bez bezpośredniego połączenia lotniczego - powiedziała Julieanne Alroe, prezes BAC.

- Jesteśmy dumni, że będziemy pierwszą linią lotniczą oferującą bezpośrednie połączenia z Wietnamu do Brisbane, dynamicznego centrum biznesowego zamieszkałego przez przyjaznych ludzi, z przyjemną pogodą i warunkami mieszkaniowymi które są bardzo atrakcyjne dla międzynarodowych podróżnych, szczególnie tych z Azji - powiedział Nguyen Thi Thuy Binh, wiceprezes VietJet Air.

Linie lotnicze nie ogłosiły jeszcze szczegółowej daty inauguracji połączenia, jak również typu samolotu, który obsłuży liczącą prawie 6,5 tys. km trasę.


VietJet jest największym pod względem liczby pasażerów przewoźnikiem lotniczym w Wietnamie. Linie obsługują loty do 17 kierunków krajowych oraz 20 miast za granicą, w tym do Bangkoku, Hongkongu, Seulu i Tajpej. Na ten rok przewoźnik zapowiada inaugurację trasy do Delhi.

We flocie VietJet Air latają 23 airbusy A320ceo oraz 30 airbusów A321 (w tym jeden A321neo). Przewoźnik posiada zamówienia na osiem airbusów A321ceo, 72 airbusy A321neo oraz 100 boeingów 737 MAX 200. 

Do 2020 r. VietJet Air planuje wejść na rynek dalekodystansowych połączeń niskokoszowych.

Więcej o VietJet Air w artykule Pasazer.com: "Oblatywacz: VietJet Air".

fot. Tomasz Śniedziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama