DHL Express rośnie w Singapurze

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
21 października 2016 11:22
DHL Express otworzył swój niedawno rozbudowany hub na południową Azję. Obiekt wchodzi w skład Changi Airfreight Centre (CAC) położonego na lotnisku Changi w Singapurze.
Reklama

Inwestycja była w sumie warta 85 mln euro. Obejmuje 23,6 tys. m.kw. i jest wyposażona w pełni zautomatyzowany system sortowania paczek ekspresowych. DHL uważa, że inwestycja znacząco zwiększy efektywność i możliwości operacyjne przez co klienci będą szybciej otrzymywać swoje przesyłki.

W latach 2012-2015 r. dzienna liczba wysyłanych przesyłek do Oceanii wzrosła o ok. 50 proc., dla południowej Azji był to wzrost o 30 proc., natomiast dla południowo-wschodniej Azji o 25 proc. Powiększony hub w Singapurze jest o 33 proc. większy od poprzedniego, co pozwoli obsłużyć rosnące wolumeny przesyłek w tej części świata.

- Nasza inwestycja w hub DHL na południu Azji to nasz najnowszy projekt, to także w tej chwili największa infrastrukturalna inwestycja w Singapurze - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express Asia Pacific.

Cztery huby DHL Express w rejonie Azji Pacyficznej - Hong Kong, Szanghaj, Singapur oraz Bangkok tworzą globalną siatkę ponad 70 tras cargo. Najnowszy hub w Singapurze może obsłużyć 24 tys. przesyłek i dokumentów na godzinę oraz 628 ton frachtu. Nowy obiekt może wykonywać operacje sześć razy szybciej niż poprzednio. Dysponuje także trzy razy większą zdolnością przeładunkową.

- Strategiczna lokalizacja Singapuru nie tylko wzmacnia możliwości operacyjne naszej siatki, ale także wspiera rosnący handel w regionie wspomagany przez silną globalną gospodarkę - dodał Allen.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama