W Katowicach otwarto nowy terminal DHL

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
19 września 2016 21:34
13 komentarzy
Dziś (19.09) w Katowicach miało miejsce uroczyste otwarcie terminala DHL Express. W wydarzeniu uczestniczył reporter Pasazer.com.
Reklama

Międzynarodowy terminal DHL Express zlokalizowany jest na terenie nowego kompleksu cargo należącego do Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A., zarządzającego pyrzowickim lotniskiem. Dzięki zaangażowaniu firmy w to przedsięwzięcie już na etapie projektowania, część użytkowana przez DHL Express spełnia światowe standardy DHL.

Obiekt DHL Express powstał w systemie BTS (ang. build to suit) według dokładnych kryteriów DHL. Jest wyposażony w najnowocześniejsze technologie wspierające procesy logistyczne. Nowy terminal DHL Express należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów, pełniąc jednocześnie funkcję service center do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych oraz sortowni dla międzynarodowych przesyłek lotniczych (gateway). Wraz z pracownikami biurowymi oraz kurierami gateway zatrudnia ogółem 126 osób.

Nowa jednostka operacyjna DHL Express wraz z terenem przyległym zajmuje ogółem powierzchnię prawie hektara. Zaplecze magazynowe wykorzystuje powierzchnię 2 800 m kw., z kolei na część biurową 377 m kw. Nowy obiekt wyposażony jest w dwa tzw. fingery, umożliwiające bezpośredni załadunek aut kurierskich (tzw. direct loading). Łączna liczba załadowczych bram kurierskich wynosi 40, z możliwością rozbudowy w przyszłości do 60.


Do dyspozycji użytkowników obiektu oddano 59 miejsc parkingowych - 41 dla aut pracowników, 10 dla vanów i busików oraz osiem dla samochodów transportu liniowego. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w nowym obiekcie, wpłynie na wzrost potencjału i obsługę większej liczby przesyłek dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi sortującemu, osiągającemu wydajność 3600 przesyłek na godzinę. Znajdujące się na wyposażeniu sortowni podłogi rolkowe oraz windy ułatwiają załadunek oraz rozładunek kontenerów lotniczych. Obiekt dostosowany został do procedur zapewniających bezpieczeństwo przesyłek lotniczych.


Bezpieczeństwo przesyłek gwarantuje nowoczesny system monitoringu. W ramach globalnej strategii proekologicznej GoGreen Grupy DP DHL, zadbano również o wyposażenie obiektu w odpowiednie rozwiązania w tym zakresie, m.in. w technologie ekologiczne i inteligentne systemy zarządzania energią.Nowy obiekt stanowi jeden z trzech największych projektów inwestycyjnych DHL w Polsce zlokalizowanych bezpośrednio na lotnisku, po zainicjowanych przedsięwzięciach w Gdańsku i w Warszawie. Wspólna inwestycja z GTL S.A. jest konsekwencją od lat realizowanej strategii rozwoju przesyłek kurierskich w regionie południowej Polski.

fot. Piotr Golianek

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-09-26 21:40   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Byłem . Nawet korzystałem z lotniska lecąc na wakacje. Ja o żadnej drodze przez las nie napisałem. Natomiast o tej drodze to już powieść można by napisać.
misiok 2016-09-26 21:07   
misiok - Profil misiok
lysypiotr76 - czy Ty byłeś kiedykolwiek w Pyrzowicach? Bo jak czasem czytam co tu piszecie, to dochodzę do wniosku, że do terminalu cargo jedzie się polną drogą przez las. :)
lysypiotr76 2016-09-26 16:54   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Ale KTW i cargo , zwłaszcza jego dalszy rozwój zależny jest od nowej drogi. Niestety ona jest nadal tylko na papierze. zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy