×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Wrocławia polecimy do Omanu


Polecimy z Wrocławia nad jedno z najcieplejszych mórz świata. Oman to nowość w ofercie biur podróży. Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska wystartuje już 2 listopada.


Połączenie obsługiwać będzie Travel Service dla biura podróży Itaka. 

Z Wrocławia polecimy w okolice Salalah, drugiego co do wielkości miasta Omanu. Ten region słynie z szerokich plaż z białym, drobnym piaskiem, błękitnego morza i strzelistych palm kokosowych. 

- Okolice Salalah przypominają Karaiby w orientalnym klimacie. Będą odkryciem dla amatorów żeglarstwa, nart wodnych czy nurkowania. Są tam zachwycające rafy koralowe, a spacerując brzegiem morza można zobaczyć delfiny. W głębi kraju również jest wiele atrakcji. Warto zobaczyć m.in. Wadi, czyli doliny wyżłobione górskim krajobrazie, są pełne oaz, gajów palmowych i zadziwiająco intensywnej zieleni. Dużo wrażeń przyniesie też wyprawa jeepem po pustyni – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. 

Przygodą będzie również zwiedzanie zaginionego miasto Ubar (wpisanego na listę UNESCO), starożytnego miasta Sumhuram czy tradycyjnego arabskiego targowiska. W Omanie zobaczymy też historyczne forty, meczety i sułtańskie pałace. A zjemy świeże owoce, m.in. kokosy, papaje i granaty, oraz lokalne specjały kulinarne, w tym dania rybne, gęstą pszenną zupę z daktylami, warzywne curry czy koźlinę. Oman słynie też z drzew kadzidłowych, z których produkowane są doskonałej jakości, wonne kadzidła, orientalne ozdoby i biżuteria. Nowe czarterowe połączenie z Wrocławia rusza już 2 listopada. 

Oman jest doskonałą propozycją dla podróżnych planujących w sezonie zimowym wakacje w słonecznym miejscu. Morze Arabskie jest jednym z najcieplejszych mórz świata – dodaje Półtorzycka-Jon.


Reklama


Booking.com
gość_c2e19 - Profil
gość_c2e19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie