Z Wrocławia polecimy do Omanu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
22 sierpnia 2016 17:33
12 komentarzy
Polecimy z Wrocławia nad jedno z najcieplejszych mórz świata. Oman to nowość w ofercie biur podróży. Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska wystartuje już 2 listopada.
Reklama
Połączenie obsługiwać będzie Travel Service dla biura podróży Itaka.

Z Wrocławia polecimy w okolice Salalah, drugiego co do wielkości miasta Omanu. Ten region słynie z szerokich plaż z białym, drobnym piaskiem, błękitnego morza i strzelistych palm kokosowych.

- Okolice Salalah przypominają Karaiby w orientalnym klimacie. Będą odkryciem dla amatorów żeglarstwa, nart wodnych czy nurkowania. Są tam zachwycające rafy koralowe, a spacerując brzegiem morza można zobaczyć delfiny. W głębi kraju również jest wiele atrakcji. Warto zobaczyć m.in. Wadi, czyli doliny wyżłobione górskim krajobrazie, są pełne oaz, gajów palmowych i zadziwiająco intensywnej zieleni. Dużo wrażeń przyniesie też wyprawa jeepem po pustyni – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Przygodą będzie również zwiedzanie zaginionego miasto Ubar (wpisanego na listę UNESCO), starożytnego miasta Sumhuram czy tradycyjnego arabskiego targowiska. W Omanie zobaczymy też historyczne forty, meczety i sułtańskie pałace. A zjemy świeże owoce, m.in. kokosy, papaje i granaty, oraz lokalne specjały kulinarne, w tym dania rybne, gęstą pszenną zupę z daktylami, warzywne curry czy koźlinę. Oman słynie też z drzew kadzidłowych, z których produkowane są doskonałej jakości, wonne kadzidła, orientalne ozdoby i biżuteria. Nowe czarterowe połączenie z Wrocławia rusza już 2 listopada.

- Oman jest doskonałą propozycją dla podróżnych planujących w sezonie zimowym wakacje w słonecznym miejscu. Morze Arabskie jest jednym z najcieplejszych mórz świata – dodaje Półtorzycka-Jon.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mechanik59 2016-08-26 12:48   
mechanik59 - Profil mechanik59
gość_15869 Tak. Itaka w komentarzu na fb podała taki powód.
gość_15869 2016-08-26 10:58   
gość_15869 - Profil gość_15869
mechanik59: Jaki powód? Za mało chętnych? To byłoby trochę nielogiczne, bo z tego co widziałem to niektóre daty były już ładnie obłożone. Poza tym do ewentualnego startu jeszcze prawie 2,5 miesiąca.
garcba 2016-08-26 10:44   
garcba - Profil garcba
Oman aktualnie obecny tylko z Warszawy i Katowic.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy