Lufthansa kasuje loty z Lublina

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 lipca 2016 22:16
122 komentarzy
Lufthansa zawiesza połączenia z Lublina do Frankfurtu. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego ostatni lot zaplanowano na 29 października br. Powodem są słabe wyniki tej trasy.
Reklama

Trasa Lufthansy z Lublina do Frankfurtu ruszyła niemal dokładnie dwa lata temu - od początku lipca 2014 r. Początkowo była obsługiwana dwa razy w tygodniu, a od kwietnia 2015 r. - trzy razy tygodniowo. Lufthansa wykorzystywała na trasie embraery 195 i airbusy A319. Jest to jedyne połączenie tego lotniska z hubem i jedyna trasa przewoźnika tradycyjnego.

To właśnie niewielka częstotliwość jest problemem połączenia. Przy takim rozkładzie rejsy nie są zbyt atrakcyjne dla pasażerów biznesowych - tym bardziej, że jeden z lotów był oferowany w niedziele. Wypełnienie samolotów w sezonie letnim oscylowało na poziomie 80-90% jednak zimą drastycznie spadało. Przez to trasa nie była rentowna.


- Ze zrozumieniem przyjmujemy decyzję naszych partnerów z Lufthansy. Otrzymywaliśmy wiele sygnałów od klientów indywidualnych ale też firm, że trasa Lublin - Frankfurt musi być obsługiwana codziennie. Przez ostatnie dwa miesiące, razem z naszymi partnerami z linii lotniczych odbyliśmy spotkania produktowe z ponad 20 podmiotami, by zaprezentować im plany odnośnie nowego produktu i poznać ich potrzeby w zakresie tego połączenia - mówi w rozmowie z Pasazer.com Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.


Port lotniczy w Lublinie rozmawia już z innym przewoźnikiem, który może zapewnić połączenie z hubem. Jak wynika z naszych źródeł, ogłoszenie tej trasy może nastąpić w najbliższym czasie.

- Mogę zapewnić, że pracujemy z naszymi partnerami z linii lotniczych nad przywróceniem tego połączenia jako rejsu codziennego i skomunikowania Lublina ze światem przez Frankfurt od początku sezonu Lato 2017. Wierzę, że szczegóły tego połączenia będzie my mogli opublikować już wkrótce - dodaje Wójtowicz.

Przewoźnikiem, który mógłby obsługiwać takie połączenie jest słoweńska Adria. Równocześnie port lotniczy rozmawia z przewoźnikami zainteresowanymi lotami na Ukrainę.

Dominik Sipiński, Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8f75a 2016-07-25 16:45   
gość_8f75a - Profil gość_8f75a
DRAMAT!!!
gość_0b82f 2016-07-17 17:10   
gość_0b82f - Profil gość_0b82f
Dlaczego A319? Bo za taki samolot zapłacono Lufie, psując całkowicie rynek lotniczy w Polsce. Do tej pory tylko tzw. "tanie linie" dostawały kasę za latanie a odkąd LUZ pojawił się na mapie lotniczej Polski zaczęło się dziać najgorsze - czyli tzw. "tradycyjne linie" zaczęły liczyć na dodatkowe środki. Sad but true :(
gość_d7ec1 2016-07-16 23:39   
gość_d7ec1 - Profil gość_d7ec1
od tego momentu będą tylko dobre wieści dla LUZ :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama