Lublin: Parking lotniskowy zyska 100 dodatkowych miejsc

24 kwietnia 2023 13:30
Port Lotniczy Lublin podpisał umowę z wykonawcą na rozbudowę parkingu przy terminalu od strony odlotów. Nowe miejsca będą czekały na pasażerów na początku czerwca, wraz rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.
Reklama
W zakończonym postępowaniu przetargowym, spośród trzech złożonych ofert, najkorzystniejszą złożył Zakład Budowlano–Sprzętowy Jacek Krzysiak sp. z o.o. z Łęcznej. W tym tygodniu planowane jest przekazanie placu budowy, by wykonawca mógł niezwłocznie przystąpić do realizacji prac. Dzięki tej inwestycji baza parkingowa przy lotnisku zwiększy się o kolejne 89 miejsc w części „odloty”. Obecnie parking przy Porcie Lotniczym Lublin liczy 450 miejsc i jest podzielony na dwie części, po stronie odlotów i przylotów.

- Rozbudowa parkingu to odpowiedź na coraz większy ruch na lubelskim lotnisku. Za nami niezwykle udany rok 2022 z rekordowym w całej 10-letniej historii sierpniem oraz 330 tysiącami obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W roku 2023 prognozujemy kolejny wzrost liczby podróżnych, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego wprowadzamy udogodnienia dla pasażerów - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.Większy parking będzie z pewnością potrzebny, dotychczasowy zapychał się w sezonie wakacyjny, a tegoroczna oferta na Lato 2023 z lubelskiego lotniska zapowiada się niezwykle interesująco. Kierunków będzie więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączą loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. W związku z ogromnym zainteresowaniem lotami do Turcji, od początku czerwca będzie można częściej, bo aż cztery razy w tygodniu polecieć do Antalyi. Lotnisko nie zapomina również o sprawdzonych sezonowych lotach do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – do chorwackiego Splitu i Burgas nad Morzem Czarnym. Już funkcjonują loty do stolicy Lombardii, Mediolanu. Świetną alternatywą dla komunikacji samochodem i pociągiem, również cenowo, są loty do Gdańska.

Opłaty za korzystanie z parkingu są niższe niż na wielu lotniskach krajowych. Za pierwsze 10 minut postoju nie płacimy ani złotówki, 1 godzina kosztuje 7 zł, a cała doba 50 zł (każda kolejna 30 zł). Za parkowanie przez tydzień zapłacimy 100 zł.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy