×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Automatyczny system bag-drop dla niepełnosprawnych


Firma Airport Interior Solutions zaprezentowała nowy, w pełni automatyczny terminal do samodzielnego nadawania bagażu. Dzięki zmiennej wysokości system jest dostosowany m.in. do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Terminal Air.Go On automatycznie dostosowuje się do wysokości osoby nadającej bagaż. Dotykowy ekran, za pomocą którego można wydrukować przywieszkę bagażową, może znajdować się na wysokości od 1 metra nad ziemią (w pozycji wyłączonej) do 1,40 metra dla wysokich osób. Twórcy systemu zauważają, że dla osób na wózkach lub bardzo niskich (poniżej 150 cm wzrostu) wysokość 1,2 metra jest optymalna. 

To pierwsze tego typu urządzenie produkowane na świecie. 

Firma Airport Interior Solutions podkreśla, że w tej chwili osoby niepełnosprawne muszą często korzystać z osobnych stanowisk odprawy lub samodzielnego nadawania bagażu. To dzieli pasażerów na dwie grupy.


- Uważamy, że wszyscy pasażerowie powinni być traktowani równo, a lotniska i linie lotnicze, z którymi rozmawialiśmy, zgadzają się z tym. Tworzenie osobnych stanowisk i specjalnych biurek dla niektórych pasażerów nie tworzy dobrej atmosfery - podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Marcus Pedersen, prezes firmy Airport Interior Solutions. 

Instalacja systemu jest bardzo prosta, a dzięki możliwości obniżenia terminalu nie ma też przeszkód, by zastąpić samodzielną odprawę tradycyjnym stanowiskiem obsadzonym przez pracownika firmy handlingowej. 

Terminale Air.Go On są podłączone do sieci mobilnej, która pozwala pracownikom lotniska łatwo monitorować stan urządzeń i w razie potrzeby pomóc pasażerom. gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie