Automatyczny system bag-drop dla niepełnosprawnych

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 czerwca 2016 08:20
Firma Airport Interior Solutions zaprezentowała nowy, w pełni automatyczny terminal do samodzielnego nadawania bagażu. Dzięki zmiennej wysokości system jest dostosowany m.in. do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Reklama

Terminal Air.Go On automatycznie dostosowuje się do wysokości osoby nadającej bagaż. Dotykowy ekran, za pomocą którego można wydrukować przywieszkę bagażową, może znajdować się na wysokości od 1 metra nad ziemią (w pozycji wyłączonej) do 1,40 metra dla wysokich osób. Twórcy systemu zauważają, że dla osób na wózkach lub bardzo niskich (poniżej 150 cm wzrostu) wysokość 1,2 metra jest optymalna.

To pierwsze tego typu urządzenie produkowane na świecie.

Firma Airport Interior Solutions podkreśla, że w tej chwili osoby niepełnosprawne muszą często korzystać z osobnych stanowisk odprawy lub samodzielnego nadawania bagażu. To dzieli pasażerów na dwie grupy.


- Uważamy, że wszyscy pasażerowie powinni być traktowani równo, a lotniska i linie lotnicze, z którymi rozmawialiśmy, zgadzają się z tym. Tworzenie osobnych stanowisk i specjalnych biurek dla niektórych pasażerów nie tworzy dobrej atmosfery - podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Marcus Pedersen, prezes firmy Airport Interior Solutions.

Instalacja systemu jest bardzo prosta, a dzięki możliwości obniżenia terminalu nie ma też przeszkód, by zastąpić samodzielną odprawę tradycyjnym stanowiskiem obsadzonym przez pracownika firmy handlingowej.

Terminale Air.Go On są podłączone do sieci mobilnej, która pozwala pracownikom lotniska łatwo monitorować stan urządzeń i w razie potrzeby pomóc pasażerom.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama